1000 in Altında Olan Puanlara Kredi Veren Bankalar

KKB notu olarak ifade edilen kredi notu ülke ortalamasından düşük ise kredi alma şansı zorda anlamına gelir. Kredi notları 0-1900 arasında seyreder. Zamanında ödenmeyen borçlar ve iyi olmayan kredi geri ödeme durumu, bu notu düşüren önemli hususlar arasındadır. Kredi kullanmak herkesin ihtiyacı olabildiğinden dolayı düşük notlular için 1000 in altında olan puanlara kredi veren bankalarda mevcuttur. Bireysel finansman desteği sağlayan bazı bankalar bu konuda düşük puanlı müşterilerine yardımcı olmaktadırlar. Bankalara gelir ispatlamaya yarayan belgeler (maaş bordrosu vb.) ile başvurarak düşük nota rağmen ne kadar kredi kullanabileceği sorulmalıdır. Eğer gelir belgesi yoksa bankaların mobil uygulamaları rahatlıkla kullanılabilir.

1000 in Altında Olan Puanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefil gösterilerek 1000 in altında olan puanlara kredi veren bankalarkullanılabilir. Kredi notu düşük olanlar için bankalar bunu zorunlu tutmaktadırlar. Zira bankalar haliyle kendilerini güvenceye almadan kredi kullandırmaz. Kimi bankalar ise kefile ait bir gayrimenkule ipotek kurulmasını da talep edebilir. Bu durumda kredinin limiti de yukarıya çekilecektir. Çünkü artık borcun ödenmemesi halinde bankanın elinde bir teminat bulunmaktadır. Bordrolu çalışanlar ise işverenleri ile görüşerek, aradaki fark çalışan tarafından ödenmek kaydı ile yüksek meblağdan bordro gösterebilmektedir. Bu durumda yüksek limitli kredi kullanımı mümkün olur. Bu şekilde düşük kredi notuyla kredi alınmış olur.

1000 in Altında Olan Puanlara Kredi Veren Bankalar ve Tavsiyeler

Kara listeye düşenler borçlarını yapılandırmak suretiyle kara listeden çıkarak yeni kredi kullandırma potasına girebilirler. Risk grubundan bir üst gruba geçerek yeniden kredi kullanmak mümkün olabilir. Bu nedenle 1000 in altında olan puanlara kredi veren bankalardoğru tespit edilmelidir. KKB notunu düşüren kredinin tespit edilmesi de bu konuda en önemli hususlar arasındadır. Borç yapılandırılır yapılandırılmaz bu durumun Kredi Kayıt Bürosu’na (KKB) bildirilmesi istenmelidir. Puanı artırarak kredi alma şansını yükseltme adına borç yapılandırmanın yanı sıra sicil affı gibi gündemdeki yapılandırmaların takip edilmesi gerekir. Senet karşılığı “istikraz” firmaları değerlendirilebilir. Kredi başvurusu mobil uygulamalardan yapılabilir.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*