2018 Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılmalıdır?

Taşıt kredisi çekerek araba alma, mevcut arabanızı değiştirme gibi bir karar aldınız. Fakat taşıt kredisi hesaplama ile ilgili ne adımlar atacağınızdan bir bilginiz yok ise ilk önce yapmanız gereken bankaların 2018 yılına ait kredi faiz tutarını öğrenmeniz gerekmektedir. Bankadan bankaya değişen taşıt kredisi faizi, çekebileceğiniz vade süresi gibi durumlardan size en uygun bankayı seçmelisiniz.

Bankayı seçtikten sonra çekeceğiniz fiyatı ve kaç ayda ödeyeceğinizi seçmek kalıyor. Bu durum için aylık gelir ve giderinizi hesapladıktan sonra elinize kalan paraya göre hesaplamanız daha doğru olacaktır. Bu konuda hesaplama yapamıyor ya da durumları kestiremiyorsanız. Krediyi çekmek istediğiniz bankanın şubesine giderek kredi hesaplama ile ilgili yardım alabilirsiniz. Tüm bu kendinize göre hesap kitabı çıkarttıktan sonra yapmanız gereken çekmek istediğiniz bankanın en yakın şubesine ya da internet bankacılığından başvuru tamamlamaktır. Alacağınız araca da kesin karar vermeniz gerekmektedir. Seçenek arasında kaldıysanız kredi çekmeden önce o seçenekleri daraltıp teke düşürmeli ve krediyi o şekilde çekmelisiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu?

Şubeden başvuru yapacağınız zaman gerekli evraklar olan nüfus cüzdanı (kimlik), gelir belgesi gibi evrakları götürmeniz gerekiyor. Bu evraklara ek olarak başka evraklarda isteyebilecekleri için şubeye giderek gerekli evrakları istemekte fayda var. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra kredi başvurunuzu yapabilir onaylandıktan sonra ise paranızı kullanabilmektesiniz.

Taşıt Kredisi Masrafları

Çektiğiniz tutarın binde beş tutarında bir dosya masrafı alınmaktadır. Bu tüm bankalar için geçerlidir. Kredi çekerken hayat sigortası da yaptırmanızı isteyeceklerdir. Zorunlu gibi bir cümle kullanabilmektedirler fakat hayat sigortası zorunlu değildir. Ancak hayat kredisi ile çekmek çok daha avantajlı bir durumdur.

Taşıt Kredisi Hesaplamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

2018 yılına ait güncel bilgileri aldınız ve kredi hesaplaması yapıyorsunuz fakat dikkat etmeniz gereken konular olduğunu unutmamalısınız. Bunlar arasında dosya masrafı ve yapılan sigortaların masrafı çektiğiniz kredinin geri ödemesine yansımaktadır. Dosya masrafı bankalar tarafından açılan dosyaların ücreti olmaktadır. Bu ücret binde beş oranında olsa da yine de geri ödemenin üstüne eklenecek bir tutardır.

Tüm kredilerde olduğu için yıllık maliyet tutarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Size en uygun faizi ve kaç aya ödeyeceğinizi bulup gelir ve giderlerinize göre hesap yapmanız oldukça önemlidir. Fikir almaktan ve sormaktan korkmamalısınız. En iyi faiz oranını bulana kadar sormalı ve fikir edinmelisiniz. Aceleci davranmak istenmeyen masrafların ya da diğer fırsatları kaçırma gibi bir durum ortaya çıkartabilir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*