2018 Yılında En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlıdır?

Kredi kartı almak isteyenler genellikle banka seçmekte kararsız kalabilir. Çünkü her bankanın anlaşmalı olduğu bir program ortaklığı vardır ve bu program ortaklıkları kredi kartlarına özellik tanırlar. Örneğin Türk Ekonomi Bankası’nın anlaşmalı olduğu Bonus program ortaklığı bu bankanın kartlarına kendi özelliklerini verir. Aynı şekilde bu program ortaklığı ile Garanti Bankası da çalışmaktadır. Ancak bankalar bazı özellikler de belirleyerek bu kartları daha özel hale getirebilirler. Örneğin TEB bonus kartlarda restoran harcamalarına ekstra bonus puan varken Garanti Bankası kredi kartlarında da beyaz eşya alımlarında bazı markalara tanınmış ayrıntılar söz konusu. Dolayısıyla her iki kredi kartı da bonus olmasına rağmen farklı özellikler taşır. Ancak en avantajlı kredi kartı dendiğinde elbette yalnızca bonus kartlar akla gelmemelidir.

En Geniş Hizmet Ağı World Program Ortaklığında

Vakıfbank’ın program ortaklığı olan World en geniş program ortaklığına sahip kartlardan bir tanesi. En avantajlı kredi kartı yarışmasında ilk sıralarda yer alan bu kart pek çok alanda indirim ve puan getirisi sağlıyor. Özellikle ticari faaliyet gösteren yapılanmalar bu kredi kartları sayesinde petrol ve hammadde alımında ciddi indirim alıyor. Ayrıca bu kredi kartları tatil ve restoran harcamalarında en avantajlı fırsatları sunuyor. Çünkü bu program ortaklığı ile büyük tatil siteleri her yıl anlaşmalarını tamamlıyor. Her yıl binlerce insan bu kredi kartları ile dünyayı gezebiliyor. Ayrıca tarım alanında da World kartların avantajı çok fazladır. Hayvan yemi ve tarımsal ilaç alımında bu kredi kartları sahiplerine indirim sağlayabiliyor.

Alışveriş Alışkanlıklarına Göre Kredi Kartı

Aslında en avantajlı kredi kartı secimi söz konusu olduğunda kişinin alışveriş alışkanlıkları göz onunda bulundurulmalıdır. Yani kişi en sık hangi harcamaları yapıyor ise o sektöre indirimi olan bir kredi kartı almalıdır. Örneğin hanımların giyim ve kozmetik harcamaları için Türk Ekonomi Bankası’nın She kartı ekstra bonus ve indirim sağlıyor. Ayrıca kurumsal firmaların iş yemeklerine ilişkin bazı bankaların kredi kartları ekstra puan kampanyaları düzenliyor. QNB Finansbank ve Vakıfbank’ın kredi kartları bu avantajları sağlamaktadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*