2018 Yılında İkinci El Taşıt Kredisi

taşıt kredisi

Araba Almaya Dair

İnsanların çoğunda ortak olarak bulunan arabasının olma arzusudur. Bu açıdan insanlar araba almak için güvenli bir para bulma arayışı içinde olmaktadır. Senet, vade, tahvil, bono, ve en çok tercih edilen para bulma yöntemi olarak da kredi insanların ilk tercihi olmaktadır. Özellikle şu zaman yani 2018 şartlarında araba fiyatları oldukça yüksek olduğu için insanlar bütçesine uygun bir araba bulmakta zorlanmaktadır. Bu yüzden son dönemde ikinci el araçlara yoğun talep bulunmaktadır. Hal böyle olunca insanlar para bulma adına çeşitli yöntemlere başvuru yapmaktadır. Bunlardan ilk akla geleni ise bankalar olmaktadır. Sizce de öyle değil mi?

2018 yılı itibari ile bankaların vermiş oldukları taşıt kredisi ile herkesin bütçesine uygun miktar krediyi alıp araba sahibi olma imkanı da oluşmuş bulunmaktadır. Bankalar da bu kredi için çeşitli yöntemler sunmaktadır. Her bankanın kendine has şartları olmak ile birlikte, faiz oranlarını da her banka farklı oranda belirlemektedir. İnsanlar için bu kadar çok seçeneğin olması kendine uygun olan fırsatı seçmesi için artı bir olanak sağlamaktadır. Tabi her banka bu krediyi herkese vermemektedir. Bankaların bu noktada belli şartları bulunmaktadır.

Taşıt Kredisinin Şartları

Taşıt kredisini almak için öncelik ile sıfır mı ikinci el mi taşıt alınacak onun belirlenmiş olması gerekmektedir. İkinci el taşıtlar insanlar için daha az maliyetli olduğu için insanların ilk tercihi ikinci elden yana olmaktadır. Bankalarda bu yüzden kredileri aracın özelliğine göre ayırmış olmaktadır. İkinci el taşıt kredisi almak için herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır. Bankaların ikinci eldeki sınırlaması, 8 yaşın altındaki araçlara sadece kredi veriyor olmasıdır. Bu da ikinci el araç almak isteyenlerin için seçerken dikkat edilmesi gereken bir nokta olmaktadır.

Bankalara göre farklı olmak ile birlikte en fazla yüzde 80 oranına kadar bankaların kullandırma oranı bulunmaktadır. Kredi çekmek isteyen kişi aylık maaş miktarını gösteren bir belge istemektedir. Kişinin kendi üzerine girilmiş olan en az 3 aylık sigorta girişinin olması gerekmektedir. Son önemli nokta ise kişinin bu krediyi çekmek için kredi notunun yeterli olmasıdır. Bu şartlar altında 48 aya kadar vade imkanı ile bankalar kredi vermektedir.

Taşıt kredisi veren bankalar düzeyinde bakıldığı zaman, devlet ya da özel bankaların hepsinde kredi imkanı yer almaktadır. Bu yüzden kredi almadan önce tüm bankalar detaylı olarak araştırıldıktan sonra kişinin kendine en uygun banka hangisi ise onu seçerek kredi işlemin tamamlaması daha uygun olmaktadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*