3 Kredim Var Bir Daha Çekebilir Miyim

İstediğiniz kredi türü hangisi olursa olsun banka kredileri her istediğimizde yanı başımızda …. Doğru planlama ,ödeme takvimi sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı istediğiniz gibi halledebilirsiniz. Bu makalemizde 3 kredim var bir daha çekebilir miyim sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

Ödediğimiz Kredi Varken Kredi Nasıl Çekilir?

Ödediğimiz kredi varken kredi nasıl çekilir sorusunun yanıtını arıyorsanız ilk öğrenmeniz gereken şey kredi notunuzdur. Aynı bankadan ya da farklı bir bankadan kredi alabilmek için banka size bazı şartlar sunacaktır. En önemlisi kredi notudur. Kredi notunuz yüksekse 3 krediniz olsa bile bir daha kredi çekebilirsiniz. Birden fazla krediniz var ve yetmiyor öncelikle bankaya gidip bu durumu anlatıyorsunuz, müşteri temsilcisi direkt ekranından kredi notunuza bakıyor ve size cevap veriyor.

Eğer 3’den fazla krediniz varsa kredi notunuzun çok yüksek olması gerekir. Çünkü banka size yeni bir kredi vermek konusunda biraz tereddüt edecektir. Eğer önceden aldığınız kredileri ödemek hususunda gecikme yaşadıysanız kredi almanız oldukça zor. Fakat evli iseniz işiniz biraz daha kolaylaşabilir ,eşiniz çalışıyorsa bu banka i.in önemli bir kriter. Bilmeniz gereken önemli şey şudur ki banka yasal olarak bu parayı ödeyip ödeyemeyeceğinizi kontrol eder.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

3 tane kredi çektiniz ve bir daha kredi çekmeniz zor ise sizler için çok hoş olan bir hizmet sunan borç kapatma kredisi ile ilgili bilgi vereceğiz . Borç kapatma kredisi nedir? sorusuna vereceğimiz en net cevap eski kredileri kapatıp yeni krediyi açmak için yapılan bir hizmet en doğru tanım olacaktır. Müşterisi olduğunuz bankanız eski kredi borçlarınızı sıfırlayarak yeni kredi kampanyalarına göre size en uygununu kullanabilirsiniz. Borç kapatma kredisi sayesinde tüm kredi borçlarınızı bir banka çatısı altında toplayabilirsiniz.

Banka politikasına göre 3 adet kredi çeken kişiye bir kez daha kredi verebilmek için müşterinin malları ipotekleyebilir. Bu noktadan sonra banka siz kredinizi ödeseniz ve ya ödemeseniz de ev ,araba gibi mallarınıza haciz koyacağı için istediğiniz krediyi size vermekten asla çekinmez. Siz de malınızı kaybetmemek için kredilerinizi günü gününe ödersiniz.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*