5 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır

5 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık İçin Avantaj

Hayvancılığa destek vermek adına özellikle bankaların hayvan yetiştiricilerine yönelik güzel ve önemli faaliyetleri bulunmaktadır. Özellikle şu zamanlarda en çok ön planda olan ise 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi olmaktadır. Yani şu an kredi alan birisi için bu durum, 2023 yılına kadar herhangi bir ödeme yapmayacağı anlamına gelmektedir. 5 yıl içinde işlerine yoluna koyduktan sonra ise bu borcu insanlar bir çırpıda ödeme imkanına sahip olmaktadır.

5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi
koyun, keçi gibi küçükbaş hayvanlarda ve inek, dana gibi büyükbaş hayvanlar için geçerli olmaktadır. İsteyen tek başına isteyen ise yanında ortakları ile beraber bu krediyi almak için başvuru yapma imkanına sahip olmaktadır.

Kredi İçin Gerekli Şartlar

Küçükbaş hayvan kredisi almak için gerekli olan evraklar; kimlik belgesinin önlü arkalı fotokopisi, kişinin üzerine ait olan tarlaların tapuları, aylık gelir durumunu gösteren belge, hayvanlara ait pasaport ve bankaya bağlı olarak istenmesi durumunda kefil bunlar arasında yer almaktadır. Her şeyden önce hayvancılık kredisi almak isteyenlerin bu konuda detaylı bir araştırma yapması gerekli olmaktadır.

Genellikle insanlar bakımı kolay gibi gözüktüğü için hayvancılık kredisi ile küçükbaş hayvan almaktadır. Ancak 1 inek 10 koyuna bedel olduğu için bu sefer de sayı çokluğuna bağlı olarak büyükbaşa dönmek istenmektedir. Ancak önceki alınan kredi ile birlikte yeni kredi alınınca faiz otomatik olarak iki katına çıkmaktadır. Diğer hayvan bakım masrafları da eklenince zarar edilmektedir.

Süreli verilen ödemesiz hayvancılık kredisi ile insanlar yerli üretime başlamış olmaktadır. Bunun için ilgili bankalarla yapılan görüşmelerde banka görevlisi gerekli bilgileri açıklamaktadır. İnsanlar tek sorunu olan faiz noktasında sıkıntı çözülmesi ile kredi alımı gerçekleşmektedir. Ödemesiz hayvancılık kredisi almak isteyenler Başta devlet bankaları olmak üzere her bankaya başvuru yapma hakkına sahip olmaktadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*