70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar

Emekli veya sabit geliri olmak üzere 70 yaş üstü kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bankalardan bazıları ise yaş limitini aşağıda tutup, kredi vermede daha seçici olabilmektedir. Genel itibariyle 18 ile 80 yaş arası kimseler belli şartları taşımaları halinde kredi kullanabilmektedir. Bu şartların başında KKB notu adı verilen kredi notu veya Findeks notu adı verilen puanın riskli olmaması gelmektedir. Kredinin çıkması için bu şart olup, aynı zamanda kredi faiz oranı da bu puana bağlı olarak değişmektedir. Sözü edilen 70 yaş üstü kişi eğer emekli ise bankasına müracaat ederek emekli promosyonunu mutlaka almalı, diğer bankalar daha avantajlı ise maaşını o bankaya taşımalıdır.

70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emekli olmasa da kira geliri gibi sabit geliri olanlar kara listeye girmedikleri sürece belli faiz oranlarında kredi kullanabilir. Bu konuda 70 yaş üstü kredi veren bankalar aynı zamanda ipotek gösterildiği takdirde, sabit geliri olmasa da kredi çıkartabilir. İpotek kurulması için bankanın görevlendirdiği eksper ilgili gayrimenkule değer tespiti yapar. Eğer arsa, ev, bina, işyeri gibi tapulu taşınmazın değeri kredinin değerini karşılıyor ise ipotek konularak kredi kullanılması mümkündür. Bankalardan çoğu bu şekilde gayrimenkulü olan veya sabit gelir elde eden kişileri yaşına fazla takılmaksızın kredi müşterisi olarak kabul etmektedirler. Bu şekilde banka alacağını teminat altına alır.

70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar ve Öneriler

Bankalar hayat sigortası yaptırarak da alacaklarını sağlama bağladıklarından 70 yaş üstü kredi veren bankalar sigorta yaptırmaktadır. Bu şekilde bankalar sadece kredi tahsisi ile yetinmeyerek kredi kartı da vermek isteyecektir. Eğer kişi emekli ve 70 yaş üstü ise emekli maaşını aldığı banka ile kredi için pazarlığa oturması daha avantajlı olacaktır. Uygun faiz ve vade imkanı vermek üzere bankaların tümü ile görüşme yapılarak daha elverişli kredinin edilmesi de mümkündür. Kimi bankalar kredi faizi ile müşteri yaşının 75’i geçmemesi gibi bazı yaş sınırlamaları koymaktadır. İyi bir araştırma ile 70 yaş üstü kimseler doğru krediyi bulacaktır.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*