Akbank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Akbank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Her şeyin giderek kolaylaştığı günümüzde artık herkesin ev sahibi olabilme şansı da kolaylaşmıştır. Eskiden zorluklar içinde alınan bir evi artık çok daha rahat bir şekilde alabilirsiniz. 2007 senesinden beri ev sahibi olmak için insanlar ellerine toplu para geçmesini beklememektedir. Sizler de bu mükemmel olanaktan faydalanmak istiyorsanız, konut kredisi başvurusu yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede bankanın size vereceği kredi aracılığı ile kira öder gibi ayda bir ödeme yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk adım konut kredisi başvurusu yapacağınız en uygun bankayı seçmektir. Konut kredisi veren bankalardan biri de Akbank’tır. Her banka gibi Akbank konut kredisi başvurusu için de istenen evraklar ve belirli şartlar yer almaktadır.

Akbank Konut Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Evin bedelinin hemen hemen 0’üne kadar Akbank konut kredisi sağlayabilmektedir. Üstelik peşinatsız ev satın alma fırsatı da sunmaktadır. Satın almak istediğiniz eve peşinat ödemesi yapmak istemiyor veya birikiminiz yok ise, Akbank konut kredisi tam sizlere göredir. Özellikle yeni evlilerin çok hoşuna gitmektedir. Bu krediyi alanlara sabit faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca ekspertize ev değerinin hepsini kredilendirme olanağı da sunmaktadır. İkinci bir konut ipoteği koşulu ile birlikte, almak istediğiniz evin 0’üne kadar kredi alabilmektesiniz. Tüm bu özelliklerden faydalanabilmeniz için herhangi bir birikime ve yüksek bir gelire sahip olmanıza gerek yoktur.

Akbank Konut Kredisinin Şartları Nelerdir?

İlk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bu şartı sağlamanız durumunda herhangi bir risk ve bilgilerinizde engel olmadığına bakılmaktadır. Bununla birlikte, geliriniz olduğuna dair belgeyi de sağlayarak, bu konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Tapu işleminin tarihinden itibaren en geç bir yıl içerisinde krediye kavuşabilirsiniz. Kredinin vadesi boyunca konut sigortası yapılmaktadır. Vade sonuna kadar da yenilenmektedir. Yine kredinin vadesi boyunca gerçek kişilere kredi hayat sigortası yapılmakta ve vade boyunca da yenilenmektedir. Tüzel kişiler yalnızca iş yeri kredisi kullanma hakkına sahiptirler. Gerçek kişiler ise, hem konut hem de iş yeri kredisinden faydalanabilirler. Satın almış olduğunuz konuta banka ipotek koymaktadır.

Akbank Konut Kredisi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Akbank aracılığı ile ev sahibi olmaya karar verdiğinizde, Akbank konut kredisi başvurusu için hazırsınız demektir. Bunun için hazırlamanız gereken birtakım evraklar yer almaktadır. Nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyetinizin aslı ve fotokopisi, ikamet belgesi, geliriniz olduğuna dair belge, almak istediğiniz evin tapusunun fotokopisi ve kullanım için izin belgesi, ücretli çalışan biriyseniz; maaş bordrosu, serbest meslek sahibiyseniz; vergi levhası, emekli iseniz; hesap cüzdanınız istenen belgeler arasında olacaktır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*