Anında Krediler

Anında Krediler

Kredi ihtiyacı olan ancak bunun için beklemek istemeyen ya da acil durumda olan kişiler pratik kredi veren bankaları araştırmaya başladı. Bankaların pratik krediler adı altında verdikleri küçük çaplı ancak nakit ihtiyacını karşılayacak kredi tutarlarını artık müşteri şubeye gitmeden kullanabiliyor. Yani internet bankacılığından ya da telefon şubesinden kolaylıkla kullanılabilen bu krediler acil durumlarda adeta ilaç gibi geliyor. Genellikle 20 bin TL’yi geçmeyen bu kredilerin çoğunda da dosya masrafı ya da sigorta bedeli alınmıyor. Müşteri onay verdiği an itibari ile hesabına bu parayı aktarabiliyor.

Tek Tık İle Hesabınıza Aktarın

Bu kredilerin en büyük avantajı tek tık ile kullanılabiliyor olmasıdır. Yani müşteri ne şubede sıra beklemek ne de onay sürecini beklemek zorunda kalıyor. İsterse SMS ile de bu krediye başvuru yapabilmesi mümkün. Ancak en pratik yöntem internet bankacılığı üzerinden pratik krediler ürünlerine başvuru yapmak. Hatta müşteri için banka kanalından daha önceden tanımlanmış bir ön onaylı kredi bulunuyor ise işle daha da basitleşiyor. Müşteriye yalnızca kredisini onaylayıp hesaba aktarmak kalıyor. Sigorta bedeli ve dosya masrafı bazı kredilerde alınmıyor ancak bazı bankalar da hala bu masrafları tahsil edebiliyor. Zaten müşteri kredisini hesaba aktarmadan önce tüm ayrıntıları görebileceği bir tablo ile karşılaşacaktır.

Faizleri Biraz Daha Yüksek

Pratik krediler hem çabuk hem de kolay oldukları için diğer kredilere nazaran biraz yüksek faizlere sahip. 1 ya da 2 yıla bölünen kredilerde genelde faiz açığı yüksek tutarları bulmasa da 4 yıla kadar vadelendirilen krediler de ödenen faiz bir hayli yüksek olabilir. Bu noktada tüketicinin faizi en düşük olan bankaya başvuru yapması önemlidir. Örneğin Burgan Bank, Garanti Bankası, Türk Ekonomi Bankası ya da Yapı Kredi Bankası pratik kredilere düşük faiz veren bankalar arasında. Yine de zaman zaman bu kredilerin faizlerinin yükselip çıktığınız hatırlatmakta fayda vardır. Tüketiciler için bir hayli faydalı olan bu ürünler, ev ya da araba alımlarında açık kalan rakamın tamamlanmasında, hastalık ya da kazada masrafların giderilmesinde, evlilik harcamaları gibi giderlerin giderilmesinde büyük rol oynuyor.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*