Bahar Kredisi Faiz Oranları

Bahar Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizdeki ekonomik göstergelerin durumuna göre zaman zaman farklılık gösteren oranlar olsa da hükümetin de baskısıyla oldukça cazip kredi fırsatları mevcut. Bankalar kış kredisi, yaz kredisi ve bahar kredisi gibi değişik isimlerle karşımıza geliyor. Bizde bu fırsatlardan yararlanarak nakit ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Son dönemde hem  piyasanın canlanması için hem de tüketiciye can suyu olması adına hükümetinde bastırmasıyla kredi faiz oranları oldukça düştü. Sicil affının da konuşuluyor olması piyasayı oldukça canlandıracak.

Bahar Kredisine Nasıl Başvurulur.

Bahar kredisinin diğer kredilerden farkı yoktur. Bildiğiniz tüketici kredileri gibidir. Bankalar kredilere isim vererek reklam ve promosyon kampanyaları yapar. Dediğimiz gibi bahar kredisi faiz oranları da tüketici kredileri gibidir. Kredilere bankaların internet şubelerinden kimlik ve telefon bilgilerinizle rahatlıkla baş vurabilirsiniz. Ayrıca birçok banka da sms ile başvuru almakta. Diğer bir alternatifte direk bankaya giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla yapmaktır.

Bahar Kredisinde İstenilen Evraklar.

Her kredide olduğu gibi ücret bordrosu ya da gelir belgesi ile baş vurabilirsiniz. Nadiren de olsa kefil istenebiliyor. Uygun şartlarda değilseniz mülk ipoteği ile de kredi alabilmek mümkün. Eğer rahat kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun alt limitin üstünde olmalı. Kredi notunuzun ne olduğunu öğrenmek için internette birçok site mevcut. Bankalarda bu hizmeti vermeye başladığını hatırlatalım. Peki bu kredi notunuzu yükseltmek için ne yapmak gerekir onu da kısaca anlatalım. Zamanında ödediğiniz kredi kartı borçları ve kredi borçları burada en önemli faktördür. Ödemelerinizi geç yaptığınız her gün size eksi puan zamanın da ve tam olarak yaptığınız ödemeler artı puan olarak yansır. Kredi puanınız arttıkça bankadan alacağınız miktarda artacaktır. Kredi notunuz azaldıkça alacağınız tutar da azalır. Bir yerden sonra hiç kredi alamaz duruma gelirsiniz.

Bankaların Bahar Kredisi Faiz Oranları.

Şimdi bir de sizler için şu anda bankaların bahar kredisi faiz oranlarına bakalım.

  • Akbank kredi faiz oranı 1.49
  • İng Bankası kredi faiz oranı 1.29
  • Garanti kredi faiz oranı 1.59
  • İş bankası kredi faiz oranı 1.24
  • Yapı kredi faiz oranı 1.29
  • QNB Finansbank 1.17

Gördüğünüz gibi farklı bahar kredisi faiz oranları mevcut. İyi bir araştırma her zaman şart.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*