Dolar İle Yatırım Yapmak Kazanç Getirir mi

Dolar İle Yatırım Yapmak Kazanç Getirir mi

Döviz ile ilgili bilgilere erişmek çok kolay. Ama bir o kadar da sıkıntılıdır. Çünkü nereye baksanız bilgi fışkırır ve genelde bu bilgiler birbirine çok zıt haldedir. Resmen kafamız karışır. Ne yapacağımızı şaşırırız. Ama korkmayın. İyi bir çalışma ve araştırma ile dolar kurunun seyrini çözersiniz. Peki dolar yatırımı yapmak karlı mıdır ? Dolar Amerika Birleşik Devletleri resmi para birimi olsa da tüm dünyanın kullandığı bir para birimidir. Bazı Amerikan düşmanı ülkeler hariç nerdeyse tüm dünya ithalat ve ihracatını dolar ile yapar. İşte bu nedenle doların kuru sürekli hareket halindedir. Bu hareketi iyi okur ve yorumlarsanız dolar kuru sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz. Tabi ki kayıpta olabilir. Fazla riske girmeden işlem yapmak size uzun vadede kesinlikle kar getirir. Uzun vadeli düşünürseniz o zaman her türlü kazançlı çıkarsınız. Bu arada belirtelim. Dolar kuru ve değerli madenler genelde ortak hareket ederler. Dolar kuru düşerse, altın da değer kaybeder.

Dolar Ne Zaman Alınır

Dolar ani düşüşler yaşadığında ya da çıkış gösterdiğinde mutlaka bir yenileme yaparak olması gereken noktaya gelir. İşte bu durumu yakaladığımız zaman kazan ceptedir. Bazen yenileme değeri biraz yukarıda ya da biraz aşağıda olabilir. Mesele bur da denge noktasının neresi olduğunu kestirebilmektir. Türkiye’de dolar kuru dalgalı kurdur. Yani serbesttir. Fakat çok yükselmesini istemez. O yüzden zaman zaman müdahale eder. Bunu iyi takip etmeniz gerekir. Ne zaman nasıl ve ne büyüklükte bir müdahale yapacağını yakalarsanız ona göre iyi bir satın alma ya da satışla ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Mutlaka kendinize iyi bir analist seçip sürekli takip edin. Faydası olacaktır. Birde yapılması gereken sepet olayıdır. Nedir sepet mantığı. Yatırımınızı kesinlikle tek birimde kullanmayın. Yani paranızı her zaman bölün. Dolar alma planınız varsa yüzde 70 dolar kalanını başka bir birimle değerlendirin. Bu şekilde dolar düşse de diğer birimden zararınızı çıkartabilirsiniz.

Dolarla Borçlanmak Doğru mu ?

Türk halkının ekonomik krizlerden dolayı dolarla borçlanma korkusu her zaman mevcut. Peki gerçekten dolarla borçlanmak doğru mudur ? Uluslararası ticaret yapan şirketler zaten dolarla borçlanmak durumundalar. Aldıkları mala Türkiye’de fiyat belirleyip daha yüksek kurdan satın alıp zora düştükleri oluyor. İhracatçılar da zaman zaman nakit ihtiyaçlarını dolarlar kredilendiriyor. Sonuç olarak dolar ile borçlanmak her zaman bir risk içerir. Fakat ekonominin durağan olduğu ve kurun sabit ilerlediği zamanlarda kısa vadeli borçlanmaya gidilebilir. Son bir konuyu da çok sorulduğu için cevaplayalım. Dolar ile yatırım yapmak din adamlarına göre caizdir.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*