Döviz Hesabı Açmak

Döviz Hesabı Açmak

Döviz Hesabı Nedir? 

Birikim yapabilmek için çeşitli birçok yöntem bulunmaktadır. Bu seçeneklerden biride döviz hesabı açmaktır. Döviz türleri nelerdir? Örneğin; Avusturalya Doları (AUD), İsviçre Frangı ( CHF ), Avrupa Para Birimi (EUR), Amerikan Doları (USD) vb. döviz çeşitleri bulanmaktadır.  Peki, bu döviz hesabı kaç çeşittir. Vadeli ve vadesiz olarak iki çeşit döviz hesabı bulunmaktadır. 

Bu Döviz Hesabı Nasıl Açılır? 

        Öncelikle döviz hesabı açmak için bilmemiz gerek üç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi bankaya giderek bireysel müşteri hizmetleri ile birebir yöntem ile açıla bilmektedir, ikincisi internet bankacılığı ile döviz hesabı açıla bilmesidir, üçüncüsü ise mobil bankacılık diye tabir ettiğimiz sistem ile döviz hesabı açıla bilmektedir.  

1-) Bankalara Gidilerek Döviz Hesabı Açmak 

         En basit yöntemlerden olan bu yöntem ile kolaylıkla sende bir döviz hesabı açabilirsin. Bunun için yapman gerek şey ise hangi banka ile çalışmak istiyorsan o bankanın bireysel müşteri hizmetleri ile konuşup çok basit bir şekilde döviz hesabı açabilirsin. 

 

2-)  İnternet Bankacılığı ile Döviz Hesabı Açmak 

Döviz hesabı açmak istediğin bankanın internet adresine girerek de bu işlem yapıla bilmektedir. Nasıl dediğini duyar gibiyim ve dinle. Yapman gereken şey döviz hesabı açmak istediğin bankanın internet sitesine müşteri numaran ve şifren ile giriş yapmalısın. Giriş yaptığına göre hesaplar sekmemesine gelip yeni hesap açmak istiyorum tıklayıp. Gelen sekmeden döviz türünü seçip hesabını oluştura bilirsin. 

 

3-) Mobil Bankacılık ile Döviz Hesabı Açmak 

Mobil bankacılık için ise yapman gereken şey oldukça basit. Öncelikle yapman gereken şey müşterisi olduğun bankanın mobil programını indirmelisin. Daha sonra müşteri numaran ve şifren ile siteme giriş yapmalısın. Giriş yaptığın sistem de hesaplarım kısmına gelip yeni hesap oluştur kısmından hesabınızı oluşturup. Döviz türünüzü seçip işlemi gerçekleştire bilirsiniz. 

 Vadeli Döviz Hesabı 

Vadeli döviz hesabımızda neler yapabiliriz. Gelin bir onlara göz atalım ister seniz: 

  • Vadeli olarak açmış olduğumuz döviz hesabımızındın para çekemeyiz. Anlaşmalı olduğumuz bankaların veznesinden işlemlerimizi gerçekleştire biliriz. Atm üzerinden vadeli döviz hesabımızdan para çekmemiz mümkün değildir. 
  • Atm üzerinden vadeli döviz hesabımıza para yatırmak mümkündür. 
  •  Vadeli döviz hesaplarında her ay belirli faiz işlenerek kar elde etmek mümkündür. 
  • Vadeli döviz hesabımıza sürekli bir biçimde para yatırmak bizim çok daha fazla kar elde etmemizi sağlar. 

 

Vadesiz Döviz Hesabı 

Vadesiz döviz hesabı ile isteğin zaman para çekip, para yatıra bilirsin, EFT, havale, döviz alım satımı, virman vb. işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştire bilirsin, internet üzerinden alış verişler yapabilirsin birçok yönden işlemlerimizi vadesiz döviz hesabı ile halede biliriz. İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*