Ev Kredisi Başvurusu

Ev Kredisi Başvurusu

Ev Kredisi Almanın Sağladığı Faydalar 

Günümüzde birçok kişi, evli ya da bekar olduğu fark etmeksizin kirada oturmaktadır. Ancak birçokları da çeşitli imkanları değerlendirerek kendi evlerinin sahibi olmak istemektedir. Bunun için devlet destekli birçok ev kredisi seçeneği kişilere sunulmaktadır. Özellikle yeni evlenmiş çiftler toplu halde kredi başvurusu gerçekleştirmekte ve kendi evlerinin sahipleri olabilmektedir. Bu sayede ömür boyu kira verme derdinden kurtulup kira öder gibi kredi ödeyerek bir ömür boyu planları içerisinde olan hayalleri gerçekleştirmekteler. Bugün binlerce kişi ev kredisi başvurusu sonucu olumlu yanıt alarak kira olan evlerinden kendi evlerine taşınmaktadır. Bu türden ev kredisi imkanları ülke ekonomisine de doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlamaktadır.

Özellikle yaprak kımıldamayan emlak sektörüne bir hareketlilik katmaktadır. Son on yılda kredi başvurusu sonucunda ev satın alan kişilerin sayısında %20 oranında bir artış gözlemlenmektedir. Bu da sadece evlerin kiralandığı bir gayrimenkul ortamında hem emlakçılık mesleğinde olanlara hem de gayrimenkul sektörüne yön vermek isteyen girişimcilere ekonomik canlılık sağlamıştır. Seçeneklerin çoğalması ile birlikte günden güne, yıldan yıla ev satın alan kişilerin sayısı da aynı oranda artmaktadır. Bu oranlar İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropol kentlerinde de gözle görülür seviyelere çıkmaktadır. Türkiye’nin diğer illerinde de aynı şekilde ev kredisi başvurusu olumlu sonuçlanan çiftler ve kişiler kendi evlerinin sahibi olmaktadır.

Ev Kredisi İçin İstenen Şartlar 

Ev kredileri için istenen şartların en başında kredi notları gelmekte. Temel ölçek ve matematiksel değerlerin toplamında kredi notları bankaların istediği seviyede olan herkese konut kredisi vermektedir. Ancak konut kredisi epey yüklü bir meblağ içerdiği için kredi notları ortalamanın üstündedir. Kredi notları ise genel olarak mevcut borç durumuna göre değerlendirilmekte. Başka başka kredi kartlarından borcu olan kişilerin önce bu borçlarını sıfırlamaları ya da en azından makul bir seviyeye çekmeleri istenmektedir. Bunun dışında kredi kartlarının borç ödenme periyotları da detaylı olarak incelenmektedir. Herhangi bir gecikme söz konusu olduğunda kredi notları da otomatik olarak düşmektedir. İstenen şartları yerine getiren herkesin kredi notları da konut kredisi almaya elverişli hale gelmektedir.

Ev Kredisi İçin Gerekli Belgeler 

Ev kredileri için gerekli belgeler anında temin edilecek türde belgelerdir. Nüfus kağıdı fotokopisi ve gelir belgesi bunun için yeterli olmakta. Bunun dışında bankaların sunduğu formlar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Günümüzde internet bankacılığının hızlı gelişimi ile birlikte bu formlar online olarak da doldurulmakta.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*