Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2018

Kredi çekip ev almanın önündeki en büyük sorunlardan biri de peşinat toparlamak. Çoğu zaman bu peşinat miktarına ulaşabilmek için başka bir kredi çekmek zorunda kalınmasıyla birlikte masraf yükü de artmakta. Bu açığı kapatmak içinde peşinatsız, ev bedelinin tamamı için kredi kullanma imkanları tanıyan banka programları ortaya çıktı. Evin tamamına kredi veren bankalar, ev sahibi olmak isteyenlerin de bir parça yüzünü güldürdü. Kredi verilecek tutar ekspertiz değerinin %75’i kadarken, bazen evin değerinin fazla gösterilmesi ile tutarın tamamının krediye dahil edilmesi gibi bir yol izleniyordu. Ancak şimdi başka bir ev teminatı ile alınacak evin bütün değerinin kredi ile ödenmesi şansı doğdu.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank’ın peşinatsız mortgage olarak lanse ettiği kredi imkanı, bankayı evin tamamına kredi veren bankalar arasına sokar. Alınmak istenilen evin ekspertiz bedelinin tamamının kredilendirilmesi mümkündür. Kişinin kendi adına olan bir diğer gayrimenkulü veya bir yakınının üzerine olan gayrimenkul teminat olarak alınır. Değişik vade seçenekleri kullanılabilir.

Yapı Kredi Mortgage

Evin tamamına kredi veren bankalar listesinde bulunan bir diğer kuruluş ise Yapı Kredi bankasıdır.  Banka bir başka evin daha teminat olarak gösterilmesini ister. Böylelikle yeni alınacak evin bedelinin tamamını finanse eder. Banka mevcut evin ve satın alınacak evin ekspertiz değerini ayrı ayrı belirler.

Denizbank Mortgage

Alınacak evin tamamına kadar kredi kullanma imkanı veren bankalardan biri olan Denizbank da yine başka bir ev teminat istemektedir. Kullanılacak kredinin maksimum vadesi 300 ay ile sınırlıdır. Kredi onayı ekspertiz işlemleri bittikten sonra yapılır. Peşinat ödemeden, uzun vadede kredi kullanarak ev sahibi olmak için iyi bir seçenektir.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

Satın alınacak eve ek olarak sahibi olduğunuz evi de teminat göstererek alacağınız bu kredi ile peşinat ödemeden yeni bir ev sahibi olmanız mümkün. Banka konut kredisi için maksimum vadeyi 180 ay olarak belirlemiş. Kredi kullanma aşamasında her iki evin de ekspertiz değeri ayrı ayrı belirlenir. Bu kredi sadece mesken olan tapular için geçerlidir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*