Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Ev sahibi olmak hepimizin hayali. Fakat ev sahibi olmak istediğimiz zaman bankalar bize hep faiz yoluyla karşılık veriyor. İslam dinine göre faizin haram olarak düşünülmesi ve bazı insanların bu konuda olan hassaslığı sayesinde faizsiz konut kredisi veren bankalar da bulunmakta. Bazı vatandaşlar islam dininin kurallarına göre faiz ödemeden farklı yollarla ev sahibi olmak istiyor bazı vatandaşlar ise sıfır faiz ödeyerek konut sahibi olmak istiyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara da farklı yollar bulunmaktadır.

Öncelikle islam dini açısından faizsiz konut kredisi veren bankaları inceleyelim. Bazı katılım bankaları tarafından sağlanan bu konut kredisi ödeme yöntemi olarak faiz yolunu değil kar payını kullanıyor. Dini yönden caiz olan kar payı oranını kullanan katılım bankaları bulunmakta. Bu sistem tamamen ticaret üzerine kurulmaktadır. Faizsiz konut kredisi verirken kar payı oranını kullanan bankalar şunlardır. Kuveyt Türk konut finansmanı, Albaraka Türk faizsiz ev kredisi. Sıfır faizli konut kredisi veren bankalar ise Eminevim faizsiz vade farksız ve Ziraat Bankası.

Kuveyt Türk konut finansmanı

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Kuveyt Türk dini olarak faizsiz konut kredisi veriyor. Toplamda vade imkanı 120 ay olan bu kredi de kar oranı %1.18’dir.

Albaraka Türk

faizsiz ev kredisi evin ekspertiz değerinin %80ini karşılamaktadır. Bankaya ek taşınabilir veya taşınamaz ürün göstererek %20sini alabilmek de mümkündür. Albaraka Türk’ün 120 ay vade imkanı ile esnek taksitlendirme yöntemiyle beraber sunulan kar payı oranı %1.15’tir.

Sıfır faizle devlet destekli konut kredisi verenler ise

Eminevim faizsiz vade farksız ve Ziraat bankası faizsiz konut kredisi.

Eminevim sistemi

Çekiliş üzerine kurulmuş bir sistemdir. Bu sistemde kesinlikle faiz ödenmez. Bütçelere göre oluşturulan gruplara dahil olursunuz. 40-50 veya 120 aya kadar vadeleri bulunan gruplara dahil edilirsiniz.

Fuzulev Faizsiz peşinatsız ve kredisiz yolu

Türkiye’nin her yerinde şubesi bulunmakta olan bu sistem kira öder gibi ev sahibi yapmayı hedefliyor. Herhangi bir sorun olduğunda taksitleri dondurup daha sonra devam edebiliyorsunuz. Son olarak

Ziraat bankası

Devlet destekli faizsiz konut kredisi bulunmakta. Banka yaptığınız birikimin %20sini size destek olarak sağlamaktadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*