Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Zaman zaman hepimiz nakit paraya sıkışırız. Nakit avansta yüksek faiz olduğu için kara kara düşünürüz. Ancak bazı bankalar müşteri memnuniyetini ön planda tuttukları için bu konuda müşterilerinin imdadına yetişti. Faizsiz nakit avans veren bankalar çeşitli uygulamalarla müşterilerine hizmet vermektedirler. Bu uygulamaları ve faizsiz nakit avans veren bankalar ve aradıkları şartlarla ilgili tüm merak ettiklerinizi makalemizde sizlere aktaracağız.

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar Ve Uygulamaları

Ziraat Bankası günde en az 100 TL en fazla 10.000 tl çekerek, üstelik bunu 9 ayda ödeme imkanı tanıyor. Akbank’ta 9 aylık ödeme seçeneğiyle müşterilerine özel faizsiz nakit avans veren bankalar arasında. Garanti Bankası günlük 63 lira faizsiz nakit avans verdiği gibi bunu 500 liradan 20.000 liraya kadar çıkartabiliyor. QNB Finansbank’ta önemli bankalar arasındaki yerini almak için faizsiz nakit avans veren bankalar kervanına katıldı.

Faizsiz Nakit Avans Nasıl Alınır?

Bu uygulamadan yararlanmak için öncelikle bu bankalara ait kredi kartınız olması gerekmektedir. Faizsiz nakit avans veren bankalarile alacağınız kredi kartınızda kullanacağınız faizsiz nakit avans miktarı belirlidir. Bu oranı yükseltmek ya da aşağı çekmek size bağlı. Hatta isterseniz faizsiz nakit avans kullanmak istemiyorum diyebilirsiniz.

Faizsiz Nakit Avans Çektiğiniz Halde Faiz Uygulanır Mı?

Eğer kredi kartınızda belirtilen oranda faizsiz nakit avans kullandıysanız ve bunu kredi kartınızın hesap kesim tarihinden önce tamamını öderseniz hiçbir faiz ödemezsiniz. Hesap kesim tarihinden sonra ödeme yaparsanız faiz işlenecektir.Faizsiz nakit avans çektiniz ve hesap kesim tarihine kadar ödeme yapamadıysanız faiz uygulaması başlar. Bu kredi kartı alırken imzalamış olduğunuz sözleşmede de belirtilmiştir. Hesap kesim tarihini geçtiğinizde nakit avansa döner ve günlük faiz hesaplanır. Aldığınız krediyi taksitlendirdiyseniz ve zamanından önce ödemek istiyorsanız bu durumda da bankanıza başvurduğunuzda faiz hesabı ana para üzerinden tekrar hesaplanır ve daha az faiz ödemiş olursunuz.

Son olarak faizsiz nakit avans veren bankalar ile birinden alacağınız kredi kartıyla kullanabileceğiniz bu avantajı gelir gider dengenizi iyi hesaplayıp kullanırsanız ve hesap kesim tarihinden önce ödeme yaparsanız sıkıntısız ve faizsiz çözüme ulaşmış olursunuz.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*