Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Konut Kredisinin Sağladığı Avantajlar 
            
            Kişiler tarafından gerçekleştirilen garanti bankası konut kredisi başvurusu birçok kişiyi ev sahibi yapmaya devam ediyor. Sistem içerisinde yer alan garanti bankası konut kredisi ile birlikte normal bir şekilde ve kazanımla elde edilemeyen sıfır dairelerin sahibi olmak bile mümkün görünüyor. Maaşları ve aylık kazanımları sadece kiraya yeten ancak herkes gibi kirada oturmak yerine kendi evinini sahibi olmak isteyen bireyler ve evli çiftler garanti bankası konut kredisi kapsamında hayatları boyunca özlemini duydukları ve planını yaptıkları evlere anahtar teslim bir şekilde giriş yapabiliyorlar.

            Özellikle evli çiftlerin ortak garanti bankası konut kredisi başvurusu ile birlikte adeta kira öder gibi ev sahibi olma avantajı sunuluyor. Böylece bir ömür boyu kira vermekten kurtulan kişiler kendi evlerinin tadını çıkarabiliyor. Bu türden kredilerin sağladığı bir diğer avantaj ise ülke ekonomisine getirdiği iktisadi avantajlar. Ülke genelinde birileri ev ve konut sahibi oldukça bu sektöre de hareketlilik katıyor. Gayrimenkul alanında yaşanan iktisadi hareketlilikler ise doğrudan doğruya serbest piyasa ekonomisine olumlu etkiler katıyor. Bu nedenle devlet desteği de bu türden konut kredisi başvurusu gibi alanlara yıldan yıla etkili bir şekilde artış gösteriyor. 

Konut Kredisi İçin İstenen Belgeler 

            Konut kredisi için istenen belgelerin başında kimlik kartı fotokopisi gelmektedir. Gelir belgesi de bunlardan bir diğerini oluşturur. Aynı zamanda kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerden küçük bir form doldurmaları da istenir. Bu form eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Bunun dışında garanti bankası internet sitesinde de konut kredisi başvuruları için hızlı ve pratik bir form vardır. Bu form doldurularak online olarak başvuruda bulunma imkanı bulunmaktadır. Cevap da olumlu ya da olumsuz olarak bir iş günü içerisinde sahiplerine ulaştırılmaktadır. 

Konut Kredisi İçin İstenen Şartlar 

            Bireysel ve ortak yapılan konut kredisi başvurusu işlemlerinde kredinin alınması için öncelikli olarak kredi notunun istenilen seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu istenenden ve beklenen düşük olan kişilere bu konuda ikaz yapılmaktadır. Ancak ortalama olarak kredi notu 1100 olan kişilerin kredi başvurularına olumlu olarak geri dönüş yapılmakta. Aynı zamanda kredi kartı borçlarının ya hiç olmaması ya da çok düşük bir düzeyde olması istenmektedir. Kredi kartlarının borç durumları yüksek olan kişilerin de bu alanda olumsuz yanıt almaları mümkündür. Daha önceki ödemeleri de incelenen başvurucuların önceki ödemeleri geciktirdiği saptanırsa konut kredisi alma ihtimalleri otomatik olarak düşmekte. 
 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*