Garanti Bankası Kredi Başvuru Ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

Ülkemizin önemli bankalarından olan Garanti Bankası gerek müşterileri gerekse müşterisi olmayanlar için çeşitli krediler vermektedir.Garanti Bankası kredi başvuru ve sonucu öğrenme yöntemi aşağıda belirtilmiştir.

Garanti Bankası Kredi Başvuru

Kendi müşterileri için kolaylıklar sağlayan Garanti Bankası kredi başvuru için şubelere başvurmanın yanında Garanti Cep Bankacılığı veya Garanti İnternetten bireysel ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Buralardaki formu doldurmanız yeterli. Eğer Garanti müşterisi değilseniz T.C. kimlik kartınızla başvurabilirsiniz. 444 0 335 numarasını arayarak ta Alo Garantiden kredi başvurusu yapabilir ya da 3390 a T.C. kimlik numarası, aylık geliriniz ve istediğiniz kredi miktarını yazarak kısa mesaj ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

SGK bildirgesi, son aya ait maaş bordrosu, maaşınızın belirtildiği ve maaşınıza konulmuş herhangi bir haciz olup olmadığı belirten şirket yazısı ve şirket yetkilisine ait imza sirküleri özel şirketlerde ücretli çalışanlar için yeterli olacaktır. Emekliler için Garanti Bankası kredi başvuru için gerekli belgeler ise emekli kimlik kartı ve maaşını belli olduğu belge vermesi yeterli olacaktır. Kira geliri olanlar kontratlarının ve aldıkları kirayı aldıkları belgenin fotokopisi istenmektedir. Kredi başvurusu yapan üçretli çalışanlar ve şahıs firmaları sahipleri için gerek gördüğü taktirde kefil isteyebilir. Kefil istendiği taktirde kefil içinde aynı belgeler istenmektedir.

Garanti Bankası Kredi Başvuru Ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

Başvurunuzu yaptınız ve sonucu öğrenmek istiyorsunuz. Bunun için bankanız çeşitli alternatifler sunuyor. Garanti Bankası kredi başvuru ve sonucu öğrenme yöntemi başvuru şeklinize göre değişebiliyor. Eğer şubeye başvurduysanız telefonla öğrenebilirsiniz. Cep bank ya da internet bankacılığından başvurduysanız mail üzerinden cevabınız gelecektir. İnternet bankacılığından kredi takip formu doldurarak ta sonucu öğrenebilirsiniz. Eğer sms ile başvurduysanız en kısa süre içerisinde yine sms ile cevabınız gelecektir.

Bu makalemizde sizlere Garanti Bankası kredi başvuru ve sonucu öğrenme yöntemi ile ilgili bilgiler verdik.Şubelerden direk yapacağınız başvurular daha güvenli olup daha çabuk bilgi edinebilirsiniz. Şahsi bilgi ve belgelerinizi size yardımcı olurum diyen tanımadığınız insanlarla paylaşmayın.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*