Garanti Taşıt Kredisi Hesaplama 2018

Kişi hayallerini süsleyen arabayı, Garanti bankası taşıt kredisi alarak sahip olabilmektedir.

Garanti Bankası 2018 Taşıt Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası otomobil kredisini, araba model ve markaları bazında vermektedir. Krediler, 48 aya kadar varan vadeler ile kullanılabilmektedir. Kişi gelir planına göre, ödeme planı oluşturabilmektedir. Satın alınan araç banka tarafından rehine olarak alınmaktadır. Yapılmış olan araba kredisi başvurularında, sıfır kilometre olan araçlar için kefil istenmemekte, ancak banka şubesi gerekli görür ise kefil talebinde bulunmaktadır.

Garanti Bankası 2.el araçlar için otomobil kredisi vermekte, ancak bunun için birtakım koşullar aramaktadır. 2.el taşıtın kredi vadesi toplamı ile taşıtın  yaşı toplamı, en çok 108 ay olabilecek şekilde, kredilendirme işlemine gidilmekte ve bu tür kredi için kefil talebinde bulunulabilmektedir. Gerçek kişi Kobi müşterileri ve bireysel müşteriler için, kendileri için alacakları otomobil taşıt kredisi kredilendirme oranı, kredinin 100.000 TL ye kadar olan kısmına % 70, 100.000 TL yi aşan miktarlar için de % 50 olmaktadır.

Garanti Bankası 2018 Taşıt Kredisi Alabilmek için Gereken Belgeler Nelerdir?

Gelir beyanı için, taşıt kredisini alacak kişi ücretli çalışan ise, 2 aydan eski olmamak kaydı ile gelir bordrosu ya da Sgk sicil numarası. Kişinin aylık net kazancında ve maaşında kesinti ve haciz olma durumunun incelenmesi amacı ile bu bilgileri içeren, son 1 aya ait gelir belgesi. İş yeri sicil numarası, imza sirküleri.

  • Taşıt kredisini alacak olan kişi emekli ise, emekli maaşının görülebildiği, banka hesap cüzdanı ya da emekli aylığını gösteren, emekli aylığı tahsis belgesi, emekli tanıtım kartı.
  • Taşıt kredisi alacak olan kişi şirket sahibi ise, güncel işletmeye dair hesap özeti, yıllık ne vergi ödendiğini gösteren yıllık gelir vergi beyannamesi ya da günlük vergi levhası.
  • Taşıt kredisini alacak olan kişi sermaye şirketi ortağı ise, yıllık kurumlara ait vergi beyannamesi, günlük vergi levhası.
  • Taşıt kredisini alacak olan kişi kira gelirine sahip ise, 2 aydan eski olmayacak şekilde kira alındığını gösteren bir belge, kiralanmış olan gayrimenkulün tapusu, 2 yıldan eski olmamak kaydı ile kira kontratı.

Garanti Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama faiz ve maliyet tablosu aşağıda verilmiştir.

  • 6.12.18, 24, 36, 48 ay, aylık faiz oranı, % 1,55 dir.
  • 30.000 TL kredi alınması durumunda, % 1,55 aylık faiz oranı ile 36 ay vade için, aylık taksit 1150, 69 TL, toplam masraflar 157,5 TL, yıllık toplam maliyet oranı %25, 2292 dir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*