Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Alınır

Hayvancılık yapmak isteyenlere manda, inek, koyun, arı kovan gibi büyük baş ve küçük baş hayvan satın alanların kolaylıkla para sağlayacağı kredi türüdür.Bankaların yanı sıra devlet desteği ile hayvancılık yapmanız mümkündür.Vakıf bankası , Ziraat bankası, Halk bankasından hayvancılık kredisi ,için devlet desteği sağlanmaktadır.

Devlet desteğinden yararlanma Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilere 30.000 TL hayvancılık hibesi verilmektedir.Ziraat bankası faizsiz hayvancılık kredisi vermektedir. Düşük faizli hayvancılık kredisi veren özel bankalar ise Denizbank, Şekerbank , QNB Finansbank, Yapı kredi bankası hayvancılık yapmak isteyenlere uygun kredi vermektedir.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Denizbank : Hayvancılık kredisi sıfırdan başlayan yeni projelere kredi vermektedir. 60 ay vadesi olan 6 ayda bir kere proforma fatura tutarının %75 ‘i kadar kredi sağlamaktadır.

İşbankası : İmece kart veriyor ayrıca traktör gibi ekipmanlara da kredi vermektedir.

Şekerbank : 60 ay vadeli kredi vermektedir.

QNB Finansbank : Besicilik yapmak isteyenlere ihtiyaçlarının %85 kadarını karşılayacak kadar kredi vermektedir.

Yapıkredi bankası: Süt hayvancılığı yapanlar için bakım masrafları karşılaması adına 18 ay vadeli süt hayvancılığı işletme kredi veriyor. Besicilik yapanlar için 12 ay vadeli kredi vermektedir. Ayrıca büyükbaş, küçükbaş hayvan alımlarında da 60 ay vadeli hayvancılık kredisi sağlamaktadır.

Teb : Süt hayvancılığı yapanlara bakım için 18 aya kadar vadeli kredi alabilirsiniz.  Besicilik yapanlara ,su ürünleri üretenlere , tavukçuluk yapanlara 12 ay vadeli kredi vermektedir.

Garanti Bankası: Tarım sektörü için destek kredisi vermektedir. Bir çok ihtiyacınıza uygun kredi çeşidi sunmaktadır.

Odeabank: Hayvan besiciliği yapanlara ve süt hayvancılığı yapanlara özel kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Damızlık Süt sığırı yetiştirenlere maksimum 12 milyon 500 TL kadar kredi vermektedir. Yatırım dönemi için kredi almak isteyenlere faizsiz ,işletme dönemi için kredi almak isteyenlere ise %50 faiz indirimi yapılacaktır.

Damızlık etçi sığır yetiştirenlere maksimum 7 milyon 500 TL kadar kredi vermektedir. Yatırım döneminde kredi talebinde bulunanlara  faizsiz ,işletme döneminde kredi alanlara ise %75 oranında faiz indirimi yapılacaktır.

Büyükbaş hayvan besiciliği yapanlara üst limit 5 milyondur ve %50 faiz indirimi her koşulda sağlanır.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapanlara maksimum 3 milyon kredi verilmektedir eğer yatırım dönemi kredi alacaksınız % 50 faiz indirimi yapılır.İşletme döneminde kredi alacaklara ise % 25 faiz indirimi yapılmaktadır.

Küçükbaş süt hayvancılığı yapanlar için ise maksimum 5 milyon kredi verilmektedir.Faizsiz küçük baş hayvan yetiştiriciliği kredisi verilmektedir.

Küçükbaş besicilik yapanlara maksimum 1,5 milyon kredi verilmektedir. Yatırım dönemi için faizsiz kredi alabilirsiniz.İşletme dönemi için ise %50 faiz indirimi yapılmaktadır.

Arıcılık yapanlara maksimum 1,5 milyon kredi verilmektedir.%50 faiz indirimi yapılmaktadır her koşulda.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*