İng Bank Konut Kredisi Başvurusu 2018

İng Bank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Konut Kredisine Dair

Konut sahibi olmak yatırım açısından da çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Kira ödemekten sıkılanlar da kendi evlerine sahip olmak istemektedir. Bu yüzden bir konuta sahip olmak herkesin en büyük isteklerinden birisi durumunda olmaktadır. Bu yüzden bankalarda insanların bu isteklerine cevap vermek adına çeşitli imkanlar sunmaktadır. Konut kredisi adı altında konut kredisi başvurusu yaparak alınacak ev için gerekli miktarda para imkanı bankalar tarafından sunulmaktadır.

Konut kredisi başvurusu yapmadan önce alınmak istenen evin seçilmesi gerekmektedir. Sonuçta evi bulmadan krediye başvurmanın da bir gereği olmamaktadır. Ev bulunduktan sonra eğer kişinin biriktirmiş olduğu miktar var ise kredi çekerken bu çok büyük bir artı olarak karşısına çıkmaktadır. Ancak ev almadan önce evin yerinin seçimine de özen gösterilmesi gerekmektedir. Ulaşım, evin tasarımı, kat mülkiyeti gibi durumlar da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sadece ev için gidecek paranın yanında ekstra masrafların da göz önünde bulunması gerekmektedir.

İng Bank konut kredisi noktasında müşterilerine çeşitli imkanlar sunmaktadır. Her bütçeye ve her kesime yönelik uygun taksit imkanları ile kredi imkanı bulunmaktadır. Kişilerin istediği doğrultuda krediyi geri ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Geliri sabit olanlar  için her ay aynı miktarda ve eşit taksitli olarak bir ödeme seçeneği bulunmaktadır. Kişinin ödeme planını her şeyiyle kendi oluşturduğu eşit ana paralı ödeme seçeneği ya da taksit ilk başlarda az olsun sonradan artsın, ilk başlarda fazla olsun sonradan azalsın gibi seçenekler de ödeme açısından müşterilerin tercihine sunulmaktadır. İng Bank konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler için bu imkanlar kolaylık oluşturmaktadır.

Konut Kredisi Şartları

İng Bank konut kredisi başvurusu yaparken şu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Belge olarak ilk önce alınacak olan evin tapusunun olması gerekmektedir. Buna ek olarak kişi maaş çizelgesi, ikametgah belgesi ve nüfus cüzdanı ile birlikte bu belgeleri yanında hazır bulundurması gerekmektedir.

            İng Bank konut kredisi 120 aya kadar vade imkanı vermektedir. Aylık faiz oranı % 1,22, yıllık faiz oranı ise % 14,64 oranında olmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak 500 TL olarak bir ücret koyulmaktadır. Kişi aldığı kredi miktarı nispetinde en fazla 120 aya kadar ne miktarda ödeme yapacağını seçmek kendi inisiyatifine kalmış olmaktadır. İster internet üzerinden doldurulan randevu formu ile ister en yakın şubeye giderek kredi ile ilgili detaylı bilgi alma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca anında krediye başvuru imkanı da insanlar için bulunmaktadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*