Ing Bank Taşıt Kredisi Hesaplama 2018

ING Bank Taşıt Kredisi Hesaplama 2018

Taşıt Kredisinin Şartları Nelerdir?

Ticari faaliyetler veya bireysel kullanım amacıyla ihtiyaç duyulan araçların alınabilmesi için gerekli nakidin sağlanması mümkün olmadığı durumlarda finans kaynağı taşıt kredisi olmaktadır. Taşıt kredisi sıfır kilometre veya gerekli koşulları sağlayan ikinci el araçların satın alınmasında kullanılabilmektedir. Taşıt kredileri diğer kredi türleri içerisinde kıyas edildiğinde en fazla kullanılan kredi türüdür. Taşıt kredisi kullanılabilmesi için bankalar tarafından öne sürülen bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler taşıt kredisini kolaylıkla kullanabilecektir.

ING Bank taşıt kredisi kullandırırken bazı markalara özel kredi uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulama koşulların öğrenilebilmesi için bankanın şubelerine müracaat edilerek bu uygulamalardan yararlanılması sağlanacaktır. 2018 yılı için taşıt kredisi kullanımı sıfır km araçlar ile 2010 model ve daha yüksek modelde araçlar için kredi kullanılabilecektir. Kullanılan kredinin vade süresi 3 ay ile 48 ay arasında değişmektedir.

Kredi kullanırken çoğu banka tarafından zorunlu tutulan ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.  Kredi kullanılan araç teminat olarak gösterilebilecektir.  Kredi kullanım için kredi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük belirli bir gelir kaynağı olması veya mal varlığı bulunması, kredi notunun taşıt kredisi miktarına göre yeterli olması gerekmektedir. Bunun dışında banka gerekli görülmesi gerektiği durumlarda kefil isteyebilmektedir.

İngbank 2018 yılı taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknolojinin sağladığı birçok avantaj bankacılık sektöründeki işleri kolaylaştırmıştır. İnternet sayesinde 2018 yılı taşıt kredisine internetten yapılabilmekte, kredi hesaplama yapılarak değerlendirmede bulunulabilmektedir. Kredi başvurusu banka şubelerine de yapılabilmektedir. Banka tarafından başvurunuzun kısa sürede cevaplandırılabilmesi için internet şubesinde belirtilen evrakların beraberinde bulunması faydalı olacaktır. Bu evrakların neler olduğu internet şubelerinde belirtilmektedir. Bu evraklarla başvurulan şubeden kısa sürede cevap alarak şubede taşıt kredisi hesaplama yapılabilmektedir.  Bireysel kredi ile ticari kredi kullanım koşulları arasında fark bulunabilmektedir. Hangisi tür kredi kullanımının daha avantajlı olduğu şubelerden bilgi alınabilecektir. Kredi miktarı ve kredi vadesi konusunda karar verilmesine müteakip ödeme planı oluşacaktır. Ödeme planı ile bütçe ayarlanarak kolayca istenen araca kavuşulabilecektir.

Hesaplama Nasıl Yapılır?

            Ing bank taşıt kredisi hesaplama Ing Bank internet şubesinde hizmete sunulan hesaplama aracı sayesinde yapılabilmektedir. Hesaplama aracında kredi kullanılacak aracın sıfır veya ikinci el olması seçilebilecektir. Araç için kullanılmak istenen kredi miktarı seçilerek, istenen vade süresi girilebilmektedir. Bu sayede kullanmak istediğiniz kredi miktarını vadesini kendi bütçenize göre oluşturabileceksiniz.  Kredi kullanım esnasında banka şubesinde kasko, sigorta konusunda özel tarifeler uygulanabilmektedir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*