İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu 2018

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu 2018

İş bankası konut kredisi ile ev sahibi olmak istiyorsanız, İş bankası sizlere sekiz farklı özelliğe sahip İş bankası konut kredisi sunmaktadır.

-Kişiye özel konut kredisi
-Evden eve kredisi
-Her şey dahil konut kredisi
-Kentsel dönüşüm kredisi
-Ev yapma/tamamlama kredisi
-Yabancı uyruklulara özel konut kredisi
-Anlaşmalı konut kredisi
-Tüketici destek kredisi

Bu konut kredileri, ev sahibi olmak isteyenler için büyük avantajlar sağlıyor. İş bankası konut kredisi, uzun vade imkanı ve düşük faiz tutarı ile ev almak isteyenlerin uğrayacakları ilk adres olma konusunda öncü olmaya devam ediyor.

Konut Kredisi Hesaplama

            İş bankası konut kredisi başvurusu yapmadan önce gelir durumunuza yönelik, konut kredisi ödeme planı oluşturmalısınız. Bu sayede, İş bankası konut kredisi başvurusu yapmadan önce kafanızda soru işaretleri kalmayacaktır. Konut kredisi hesaplama için İş Bankası şubelerine gidebilir ya da şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı üzerinden çekeceğiniz krediye yönelik ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bir birinden farklı ödeme planlarını karşılaştırarak en uygun olanı seçebilirsiniz.

Konut Kredisi Yıllık Maliyeti

-İş bankası tarafından uygulanacak kredi tahsis ücreti 1000/5 kadardır.
-Ekspertiz ücreti, metrekare ölçümlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. 800 ve 1000 TL arasındadır. Değerleme firmasının fatura tutarı ile bankanın tarifesi arasında bir fark var ise işlem sonrasında iade edilir.
-269 TL konut sigortası
-DASK prim tutarı metrekare ölçümlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 180 TL’dir.
-135 TL hayat sigortası
-İş bankasının erken kapatma ücreti için uygulayacağı miktar, kredi tutarının 100/2si kadardır.
-İş bankasının krediyi tekrar finansman işlemi yapmaya uygulayacağı miktar, kredi tutarının 100/1i kadardır.

Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi ile ev almak cazip geliyor ve konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız. Almak istediğiniz evin kredisini bütçenize göre ayarlamalısınız. Dikkatli davranmalı ve iyi bir şekilde araştırma yapmalı ki konut alabilesiniz. Konut kredisi başvurusunda İş bankası bu konularda destek vermektedir. Başvuru yapmak için şubeye gidebilirsiniz ya da şubeye gitmek istemeyip internet bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Genel olarak başvurular bir iş gününde onaylanmaktadır. Almayı planladığınız evin ekspertiz raporu, İş bankası tarafından incelenir. Almayı planladığınız evin ekspertiz raporunda belirtilen fiyatın %80’nı kadar konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları

-İkametgah belgesi, kimlik ve teminat olarak gösterilecek evin tapusu
-Gelir belgesi

Memurlar için maaş bordrosu yeterlidir. Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu yanında şirket imza sirküleri gerekmektedir. Emekliler için emekli aylık dökümü yeterlidir. Şirket ortakları için güncelİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*