Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Bankadan kredi kullanırken karşılaşılan en büyük sorunların başında, kefil istenmesi vardır. Çoğu insan kefil olup, kendisini bir borç yükünün altına sokmayı istemez. Bu durum kredi kullanmayı zorlaştırırken, bankalar belirli bir miktara kadar, kefilsiz kredi imkanı sunmaya başladı. Bankaların müşteri için sundukları kefilsiz krediler, belirli bir miktara kadar sınırlıdır. Bu miktarların üzerindeki krediler için kefil ve ipotek istenebilir. Kefilsiz kredi veren bankalar, kefil istemeseler de kredi için gerekli olan diğer belgeleri talep ederler.

Akbank

Akbank, belirli bir tutara kadar olan kredilerde kefil şartını kaldıran bankalardan biridir. Hatta banka müşterileri kredi başvurularını mobil kanallar ve ATM’ler üzerinden yaptıklarında, kredileri onaylanırsa tutar aynı anda hesaplarına yatar. Bu işlemin gerçekleşmesi için, müşterinin bütün bilgilerinin eksiksiz olma şartı vardır.

İş Bankası

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında İş Bankası da bulunur. Belirli bir tutara kadar olan krediler, mobil kanallar aracılığıyla kullanılabilir. Banka müşterisi olmayanların başvurularını şubeden yapmaları daha sağlıklı olur. Bankanın müşterisi olmayanlar, internet üzerinden yaptıkları başvuruya olumlu cevap alırlarsa, işlemlerini şubeden tamamlayabilirler. 

İNG Bank

Kefilsiz kredi uygulamasını hayata geçiren bir başka kuruluş olan İNG Bank, kendi müşterilerine ve kredi notu yüksek olan kişilere uyguladığı düşük faiz oranlarıyla da bilinir. Başvurular şube kanalıyla yapılabilir. 

Denizbank

SMS kredi uygulamasını yıllar önce hayata geçiren Denizbank, kefilsiz kredi veren bankalar denilince akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Uzun zamandır, belirli bir tutara kadar olan kredilerde kefil şartı aramayan bankanın aradığı özellikler, geçmiş ödeme performansı ve müşterinin geliridir.

CEPTETEB

CEPTETEB, bankacılık alanında yeni yeni gelişen bir sistemdir. TEB’in şubesiz bankacılık kanalı olan CEPTETEB, müşterilerine kefilsiz kredi imkanı sunar. Üstelik bankaya gitme zorunluluğu da yoktur. Başvuru CEPTETEB internet bankacılığından ve mobil uygulama üzerinden yapılır. Tutar onaylandığı takdirde, para hemen hesaba geçer.

Enpara

Enpara’da tıpkı CEPTETEB gibi bir şubesiz bankacılık uygulaması. Enpara’nın arkasında ise, QNB Finansbank var. Enpara müşterisi olanlar kefilsiz kredi kullanma imkanına sahipler. Başvuru Enpara uygulaması üzerinden yapılabilir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*