Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır

Konut Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları 2018

    Konut kredisi yapılandırma işlemi için ilk olarak banka şubenize başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu aşamadan itibaren bankanıza konut kredisi yapılandırmasından faydalanmanızı belirtmeniz gerekmektedir. Unutmamalısınız ki yapılan yasal düzenleme ile birlikte birçok bankalar tarafından müşteri memnuniyeti ve devamlılığının sağlanması ve ayrıca yapılandırılan konut kredisi faiz oranlarından kazanç elde edilmesi açısından konut kredisi yapılandırmasına sıcak bakılmaktadır.

Konut Kredisi 2018 Faiz Oranları

2018 yılı Kasım ayı itibariyle 5 yıllık konut kredilerinde 11 banka tarafından yüksek düzeyde faiz oranları uygulanırken, 4 banka tarafından faiz oranları düşüşü söz konusu olmuş ve 5 banka tarafından ise, konut kredisi faiz oranları sabit bir biçimde müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Buna göre, 2018 yılı Ocak ayında en düşük konut kredisi faiz oranı Albaraka Türk ve Finans Bankası tarafından gerçekleştirilmiştir.

Konut Kredisi Yapılandırmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankanızdan konut kredisi yapılandırması konusunda talebinizin olumlu sonuçlandırılması açısından öncelikle internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalı yerine doğrudan banka şubenize başvuru yapmanız ve konut kredisi yapılandırması hakkında bankanıza açıklayıcı bilgiler sunmanızı önermekteyiz.

Konut kredisi yapılandırmasında bankanızdan başka bir bankaya transfer işlemi gerçekleştirmeniz durumunda, bankanız tarafından sizlerden ek olarak ücret alımı da söz konusu olabildiğini hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Konut Kredisi Yapılandırması Neden Gerçekleştirildi?

Kredi ve kredi kartı borçlarında olduğu gibi, tüketicilerin konut kredisi konusunda da ödemelerde güçlük çekmesi sebebiyle, Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından bankalardan konut kredisi alan tüketicilerin aylık taksit ödemelerinde mevcut güçlükleri aşması ve daha uygun taksitler ve vadeler üzerinden ödeme yapabilmesi açısından konuy kredisi yapılandırma kararı alınarak uygulamaya sunulmuştur.

Konut Kredisi Yapılandırması Bankalar Tarafından mı İşleme Alınmaktadır?

Kredi ve kredi kartları borçları yapılandırmasında olduğu gibi, konut kredisi yapılandırması da çıkarılan yeni yasal uygulama ile bankalar tarafından işleme konulmaktadır. Ayrıca, faiz oranlarının düşürülmesi ile daha kolay bir biçimde ödenen konut kredisi yapılandırması sayesinde bankalardan bu kredi türünü alan bireylerin daha uzun vadeli olarak daha düşük aylık taksitler ödemesi söz konusu olmaktadır.

Ayrıca, Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından uygulanması sebebiyle, birçok bankaların konut kredisi yapılandırmasında müşterilerinin beklentileri doğrultusunda hareket etme mecburiyetinde olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu bakımdan konut kredisi yapılandırmasında bireylerin çekingen hareket etmesi durumunda, mevcut ödeme sıkıntısını da devam ettirmesi söz konusu olacağından konut kredisi aldığı banka ile iletişime geçmesini tavsiye etmekteyiz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*