Kosgeb Faizsiz Kredi Nasıl Alırım

Güncelleme Tarihi : 08.04.2018        
Hayalinizdeki işletmeyi kurmak istediğinizde Kosgeb kurumuna başvuru yaparak 50 bin tl’ye kadar alınabilen faizsiz kredi avantajını yakalamak için sizlere bilgiler vereceğiz. 50 Bin TL hibe kosgeb kredisine 18 Yaş üzeri herkes başvurabilir.

Kosgeb Faizsiz Kredi Olanağından Faydalanmak İçin Yapmanız Gerekenler

Kosgeb 50 Bin TL Hibe’den Kimler Yararlanır ? 

-Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler(31/12/2018’e kadar),

-Girişimciler, İş kurmak isteyenler, Engelli vatandaşlarımız

-İşletici Kuruluşlar (İş Geliştirme Merkezi’ni yönetmek üzere kurulan tüzel kişilik)

1.Adım Ücretsiz Kosgeb Girişimcilik Kursuna Katılmak

Kosgeb hibe kredisi almak için önce işkur veya çeşitli dernek, kurumların açmış olduğu 32 saatlik ücretsiz girişimcilik kursuna katılmanız zorunludur. İşkur web sitesine girerek bulunduğunuz il ve ilçe’ye açılan kosgeb girişimcilik kurslarına kayıt yaptırarak ilk adımı atmış olacaksınız. Kurslara kayıt yaptırırken acele etmeniz önemlidir, çünkü yoğun talepden dolayı en yakın kurs başlangıç tarihi 2 aya kadar çıkabilmektedir.

8 Nisab 2018 Pazar günü itibariyle başvuruların yapıldığı kurum resmi web sitesi olan https:// sifirfaiz.kosgeb.gov.tr üzerinden de 50 bin tl faizsiz kredi başvurusunda bulabilirsiniz. Ancak, 50 bin TL faizsiz kredi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için kosgeb müdürlüğüne başvuruda bulunmanızı tavsiye etmekteyiz.

Destek limitleri nelerdir?

– KOSGEB işletme kuruluşu vergi dairesi işlemleri için 2.000 TL

-Açılış dönemi makine, teçhizat ve ekipman destekleri için 18.000 TL

-İşletme giderleri  işyeri kiralama, diğer giderler için 30.000 TL olmak üzere toplamda 50.000’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği vermektedir.

Girişimciler, hibe desteğinin yanı sıra 100.000 TL faizsiz kredi desteğinden de yararlanabiliyor. Dilerseniz bu krediden de faydalanabilirsiniz.

İşlemler Ne Kadar Sürmektedir ? 

Ücretsiz girişimcilik kursu yaklaşık 4 gün sürmektedir.  Devamında işletmenizi açmanız vs işlemler kosgeb’in hibenizi size geri ödemesi yaklaşık 1 ay gibi bir zaman almaktadır. İşlemler bu kadar basittir.

Kosgeb Tarafından Girişimcilere Sunulan Diğer Faizsiz Kredi İmkanı

Genç girişimcilere 100 Bin TL Hibe

Ayrıca, genç bir girişimci olmanız durumunda da, kosgeb tarafından genç girişimcilere özel sunulan 100 bin tl’ye varan faizsiz kredi alabilirsiniz. Üst limitin 100 bin tl olduğu faizsiz kredi başvurusunda birçok genç girişimcilerin yoğun olarak ilgi gösterdiğini ve bu sayede hayalindeki orta düzeyli işletmeleri kolayca kurarak işinin patronu olabildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz. Hayalinizdeki işletmeye sahip olmak için kurum tarafından genç girişimcilere özel sunulan faizsiz 100 bin tl kredi imkanından faydalanabilir ve bu sayede yaşam standartınızı yükseltebilirsiniz
Kadın Girişimcilere Ayrıcalık Hakkı
İş planı projesi onaylanan kadın girişimci desteklerden ayrıcalıklı olarak faydalanabiliyor. Kadın girişimci, gazi, birinci derecede şehit yakını veya engelli girişimciye destek oranı yüzde 90 geri ödemesizdir.

Kosgeb Faizsiz Kredi Alımında Banka Kredi Notu Söz Konusu Mu?

Hayır Kosgeb 50 Bin TL hibe kredisine başvurunuz da banka kredi notuna, borçlu olmanıza bakılmaz. Bu krediye başvurularda ekonomik durumunuza bakılmaz ve herkes faydalanabilmektedir.

Bu sayfadan http://www.iskur.gov.tr/isarayan/girisimcilik.aspx 

Yukarıdaki bağlantıdan 4 gün süren işkur girişimcillik eğitim programına katılarak başvurunuzu yapabilir kurs bitiminden 1 ay sonra 50 Bin TL hibe kredinize ulaşabilirsiniz.2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*