Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

  Bankadan aldığınız kredi borcunuzu yapılan yeni yasal düzenleme ile birlikte 72 aya varan uzun vade seçeneği ile ve daha düşük taksit miktarı üzerinden kolayca ödeyebilmektesiniz. Biriken borçların ödenmesinde güçlük çekilmesi veya kredi faiz miktarının var olan kredi faiz oranından daha düşük düzeyde olması durumunda kredi borcu yapılandırmasına gereksinim duyulabilmektedir.

Kredi Borcu Yapılandırma İçin Yapmanız Gereken İse Şunlardır;

Bankanıza Başvurun

Mevcut kredi borcunuzu yapılandırmak için öncelikle bankanıza başvuruda bulunmalı ve kredi borcunuzu ödeyemekte güçlük çektiğinizi veya borcunuzu ödeyemeyeceğinizi belirtmelisiniz. Unutmamalısınız ki, uygulanan yeni yasal düzenleme ile birlikte birçok bankalar tarafından kredi borcu yapılandırmasına sıcak bakılmakta ve ayrıca bu işlemin banka menfaati açısından da önem taşımaktadır.

Kredi Borcu Yapılandırması Hakkında Bilgi Alın

Bankanızdan kredi borcu yapılandırması hakkında bilgi aldıktan sonra, tercihiniz doğrultusunda bankanızdan farklı bir bankaya kredi borcunuzun transfer işlemini gerçekleştirebilmektesiniz. Ancak, transfer işlemi sırasında cebinizden ek olarak masraf çıkacağını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Kredi Borcu Yapılandırması İçin Başvuru Kanalları Hangileridir?

Kredi borcu yapılandırması için bankanızın şubesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca, bankanızın online bankacılık sistemi üzerinden ve mobil bankacılık sistemi üzerinden de kredi borcu yapılandırması hakkında bilgi talebinde bulunabilmektesiniz.

Borç Transferi Nedir Ve Nasıl Yapılmaktadır?

Bir veya birden fazla bankada yer alan ve ödenemeyen kredi borçlarının tek bir banka çatısı altında toplanması durumu olan borç transferi genel olarak kredi ve kredi kartı borçları ile yeniden yapılandırma açısından ise, konut kredisi açısından söz konusu olmaktadır. Kredi borç transfer sırasında, borçların doğrudan aktarıldığı bankadan alınan destekler ile varolan kredi borçlarının kapatılması söz konusu olmaktadır. Bu sayede, kredi borcu taksitlerinin tek bir zaman dilim içerisinde belirli bir miktar üzerinden ödenmesi söz konusudur.

Yapılan yeni yasal düzenleme ile birlikte bankalardan alınan ihtiyaç kredisi borç transferinde 72 aylık en uzun vade seçeneği müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Bu sayede, kredi borcunuzun yapılandırmasında aylık taksitlerinizi de 72 ay uzun vade üzerinden ödeyebilmektesiniz. Kredi borcunuzun ödemesinde güçlük çekmeniz durumunda bankanıza başvuru yapmanız ve kredi borcu yapılandırmasından faydalanmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*