Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

BRDJ1X Credit cards, woman holding lots of credit and debit cards. Image shot 09/2010. Exact date unknown.

   Başbakan tarafından yapılan açıklamaya göre, kredi kartı borçlarında 72 aya varabilen uzun bir vadede yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilecek, herhangi bir üst limit yada alt limit koşulu olmadan tüm kredi kartı borçlarının koşulsuz bir biçimde 72 aya varan uzun vadede taksitlendirilebilecektir.  Kredi kartı limitleri de asgari ücretin 4 katına kadar yükseltilebilecek ve bu sayede birey başı 5200 tl civarında olabileceği belirtilmiştir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması İçin Yapmanız Gerekenler İse Şunlardır;

İlk Olarak Bankanızla Görüşme Sağlamalısınız

  • Kredi kartı borcunuzun yapılandırması için ilk olarak bankanız ile görüşme sağlamalısınız. Birçok bankalar bu gibi borç durumlarında farklı bir birim oluşturmaktadırlar.
  • Kredi kartı borcunuzun yapılandırması için bankanızın telefon bankacılığı ve mobil bankacılık kanalı yerine doğrudan ilgili birim ile iletişime geçmeniz daha faydalı olacaktır.

Bankanızı İkna Etmelisiniz

  • Bankalar müşteri devamlılığının sağlanması ve yeni yapılandırmadan gelen faizden kazanç elde etmesi sebebiyle bu gibi borç yapılandırma durumlarına sıcak bakmaktadırlar.
  • Kredi kartınızın yapılandırmasında çekingen hareket etmememizde ve bankanıza kredi kartı borcu yapılandırması konusunda detaylı bilgiler sunmanızda fayda bulunmaktadır.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Hakkında Gerekli Bilgileri Talep Etmelisiniz

  • Kredi kartı borcunuzu aylık taksitler halinde ödemede herhangi bir sorun yaşamamanız açısından bankanızdan kredi kartı borcu yapılandırması avantajları hakkında bilgiler talep etmelisiniz.

Ayrıca, toplam kredi kartı borcu üzerine belirli oranda faiz eklenmesi de söz konusu olmaktadır. Bu aşamadan sonrasında bankanız tarafından yapılandırılan faiz oranı üzerinden kredi kartı borcunuzun tekrar hesaplanması ve yasal olarak belirtilen 72 aylık vadeye bölünmektedir. Kredi kartı borcunuzun yapılandırması için hafta içi banka şubenize başvuru yapabilir ve kredi kartı borcunuzu kolayca yapılandırarak 72 ay uzun vade boyunca daha düşük miktardan taksitlerinizi ödeyebilmektesiniz.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*