Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır

 Başbakan Binali Yıldırım tarafından kredi kartı borcu yapılandırması hakkında yapılan açıklama ile birlikte kredi kartı borçlarında 72 aya ulaşabilen yapılandırma gerçekleştirilecektir. Bu sayede geçmiş gecikmiş ve ödenmesi konusunda güçlük çekilen tüm kredi kartı borçları bankalar kapsamında 72 aya kadar yapılandırılabilecektir. Ayrıca, üst ve alt limit koşulunun da artık söz konusu olamayacağı kredi kartı borcu yapılandırmasında 72 aya varabilen taksit olanağı da bankalar tarafından sunulacaktır. Ayrıca, bu süreçten itibaren tüm kredi kartı limitlerinin asgari ücretin 4 katı oranında arttırılması ve kişi başı 5200 tl olarak belirlenmesi de belirlenmiştir.

Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranları

Kredi kartı borcu yapılandırması ile birlikte bankalar tarafından sunulan faiz oranlarının da kredi kartı yapılandırmasına ilave edileceğini belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu bakımdan bankalar arası rekabet faktörüne de bakılarak, kredi cari faiz oranlarının 1,20 ila 1,50 seviyelerinde yer alacağı bankalar tarafından belirtilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırmasında Bireylerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartı borcu yapılandırmasında bireylerin ilk olarak çalıştığı banka şubesine giderek görüşme sağlaması gerekmektedir. Ayrıca, bankaların bu gibi borç durumlarının söz konusu olması halinde ayrı bir servis oluşturduğunu, bu sebeple de bireylerin banka şubesi ve telefon bankacılığı yerine oluşturulan servis üzerinden ilgililer ile iletişime geçmesini tavsiye etmekteyiz.

Bireylerin, banka yetkililerine kredi kartı borcunu ödeme durumunun olmadığını, ancak yapılandırması durumunda borcunu ödeyebileceğini belirtmesi gerekmektedir. Bankaların kredi kartı borcu yapılandırması konusunda gerek müşteri sürekliliği ve gerekse de, yapılandırma üzerinden faiz elde edeceğini de belirtmeliyiz.

Bankaların genellikle kredi kartlarının ödenmemiş olan ekstre borcunu yada kredi kartlarında eşit bir şekilde toplam alışveriş taksitlendirmesini gerçekleştirmektedir. Ayrıca, bankaların toplam kredi kartı borcuna belirli miktarda faiz de ilave edeceğini belirtmekte fayda görmekteyiz. Son olarak da, kredi kartı borcunu tekrar hesaplamakta ve belirtilen vadeye bölmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartı borcu yapılandırmasında bireylerin bankalarından yapılandırma hakkında detaylı bir şekilde bilgiler alması, belirtilen 72 aylık vade açısından kredi kartı borcunun ödenmesinde problemler oluşmaması açısından önemlidir. Bireylerin, kredi kartı borcu yapılandırmasında daha hızlı sonuç alabilmesi açısından banka tarafından belirtilen özel iletişim kanalı üzerinden banka ile iletişime geçmesi önem arz etmektedir.

Resmi olarak açıklama yapılması sebebiyle bankalar tarafından sıcak bakılan kredi kartı borcu yapılandırması konusunda bireylerin çekingen davranmaması, kredi kartı borcu ödenmesi açısından önem taşıdığını belirtmekte fayda görmekteyiz. Kredi kartı borcu yapılandırmasında bireylerin bankasından hafta içi destek hizmeti talep etmesi gerektiğini de hatırlatmakta fayda görmekteyiz. Resmi yapılandırma ile birlikte kredi kartı borcunuzu 72 aylık uzun vadeli dönemde kolayca ödeyebilir ve bu sayede üzerinizde yük olabilen kredi kartı borçlarınızdan daha kolay bir biçimde kurtulabilmektesiniz.

Kredi kartı yapılandırması yapan bankalar : İş Bankası, Yapıkredi, Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Finansbank, Garanti Bank, HSBC , ING , TEB, Şekerbank, Ziraat bank, Halk bank, Odea bankasıdır.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*