Kredi Kartındaki Limiti Nakit Paraya Çevirmek İçin Yöntemler

Kredi kartı, günümüzde artık her cüzdandan yer alan bir ödeme sistemi olarak neredeyse tüm alışverişlerimizde kullanılmaktadır. Öyle ki, her cüzdan da birden fazla kredi kartı bulmak da mümkündür. Kredi kartının günümüzde artık zorunlu bir ihtiyaç haline gelmesinden sonra zaman zaman nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için kredi kartı limitini nakite çevirme yöntemlerinin neler olduğunu araştırırız.

Halk arasında “Kredi kartına takla attırma” olarak bilinen kredi kartı nakde çevirme olayı çoğu insan tarafından çok daha uygun olduğu söylenmektedir.

Kredi kartının sunmuş olduğu taksit seçeneği ve nakit para taşımama imkânız gerçekten her insan için çok daha avantajlıdır. Ancak kredi kartı nakit avans çekmek son derece riskli ve kötü bir durum olarak görülmektedir. Bununla birlikte kredi kartını nakde çevirmek için birçok yöntemi kullanmak da mümkündür. Ancak öncesinde kredi kartından nakit avans çekmenin neden kötü bir şey olduğuna değinelim.

Kredi Kartından Nakit avans ile Nakit Para Çekmenin Olumsuzlukları

Kredi kartının paraya çevirme, normal olarak sunulan kredi kartından nakit avans çekmenin hacrinde bir durumdur. Nakit avans çekerken, kredi kartınızda oluşacak faiz miktarı ve geri ödeme tutarı diğer ekstrelerinize oranla çok daha yüksek olacaktır. Ancak kredi kartı limitini nakit paraya çevirme ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız ve geri ödenebilecek tutarı göze alıyorsanız, nakit avans çekmenin sizler için daha kolay olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer böyle bir düşünceniz yoksa kredi kartı limitimi normal ekstreye yansıyacak şekilde nakite çevirmek istiyorum diyorsanız, kredi kartı nakit çevirme yöntemlerine geçebiliriz.

Kredi Kartına Nakit Veren Firmalar

Kredi kartına nakit veren yerler sayesinde kredi kartı limitinizi nakit paraya çevirebilirsiniz. Birçok kredi kartını nakit paraya çeviren firma bulabilirsiniz. Ancak bu yerlerin yasal olarak kredi kartını nakit paraya çevirme işlemi yapması gerekir. Direkt olarak kredi kartını nakde çeviren bir firma olmasa da bahsedeceğimiz yöntemler ile kolyca nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri İle Kredi Kartını Nakit Paraya Çevirme

Alışveriş siteleri, kredi kartını nakit paraya çevirmek için kullanılan en bilindik yöntemlerden biridir. Bunun için öncesinde E-Ticaret sitelerinden nasıl alışveriş yapıldığını bilmiş olmanız gerekmektedir. Alışveriş sitelerinde alışveriş yaparken, bir miktar komisyon ödersiniz. Birazdan bahsedeceğimiz yöntemde sadece komisyon ücreti ödersiniz ancak bu komisyon ücreti, nakit avans çekim faizlerinden çok daha uygundur.

Alışveriş sitelerinden kredi kartını nakit paraya çevirmek için öncelikle bir alışveriş sitesinde iki tane hesabınızın olması gerekmektedir. Normal hesabınız ile giriş yaptığınızda bir ürün alırsınız ve bu ürün için de belirli bir avans ödersiniz. Sonrasında ise ikinci hesabınız ile siteye 2-3 saat sonra giriş yapmalısınız.

Site kuralları gereğince ürünü elden aldığınıza dair bir onay vermeniz gerekmektedir. Bu sayede komisyon masrafları haricindeki ürün tutarı en fazla iki gün içerisinde hesabınıza yatırılmış olacaktır. Bu yöntem özellikle online alışveriş siteleri ile arası pek iyi olamayan kişiler için zor ve karışık olabilir. O zaman diğer yöntemlere bakalım.

Altın Alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

Altın alarak kredi kartı limitini nakite çevirmek en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bunun için öncelikle altın satan bir mağazaya gidilmelidir. Ancak nu noktada dikkat etmeniz gereken nokta altın alırken ve satarken aradaki farkın çok olmamasıdır. Bu konuda kuyumcudan da bilgi alabilirsiniz. Çeyrek altın veya Gram altın bu konuda işinizi görebilecek altın çeşitleridir.

Kredi kartı ile altın almak, size birtakım ekstra masraflarda yükleyebilir. Komisyon ücreti genellikle %2 ile %4 arasında değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca kuyumcular ile pazarlık yaparak da en kârlı şekilde kredi kartı limitini nakit paraya çevirebilirsiniz.

Başkaların Alışverişlerinde Kartınızı Kullanın

Eş, dost veya akrabalarınızın alışverişlerinde nakit para kullanması yerine sizlerin kredi kartını kullanması, size oldukça avantaj sağlayacaktır. Bunun için yakın çevrenizde güvenebileceğiniz insanlara haber vermeniz ve herhangi bir alışveriş durumunda kartınızın kullanmasına izin vermelisiniz.

Alışverişler haricinde aylık olarak düzenli gelen faturaları kredi kartlarınız ile ödeyerek de kredi kartı limitinizi nakite çevirebilirsiniz. Bunun için yine yakın çevrenizin özellikle fatura ödeme dönemlerinde haber vererek, kredi kartınızla ödeme yapıp nakit parayı cebinize koyabilirsiniz.

 1 yorum

  1. Meraba arkadaslar nakit cekime kapali karti olanlar alisverise acik olanlar nakite ceviririz her turlu yeterki alisvwrise acik olsun turkiyenin heryerine hizmet vermekteyiz tarim faktoring l.t.d ş.t.i

    Ulasabilirsiniz ca*****4@hotmail.com email atin donus yapilcak

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*