Kredi Kartlarının Asistanlık Özellikleri

Kredi Kartlarının Asistanlık Özellikleri

Bankalar düzenli geliri olan milyonlarca kişiye kredi kartı vermek için sürekli arama yapar. Ancak nakit kullanma alışkanlığı olan kişiler kredi kartlarından uzak durmayı tercih ederler. Aslında kredi kartları mantıklı kullanıldığı taktirde kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Taksitlendirme özelliğinden puan kazanımına kadar onlarca özelliği bulunan bu kredi kartlarının asistanlık hizmetleri de mevcuttur. Yani yol yardım, çekici, çilingir ya da camcı gibi hemen hemen herkesin başına gelebilen felaketler kredi kartlarındaki asistanlık hizmetleri sayesinde belli bir sınıra kadar ücretsiz karşılanıyor. Ancak kredi kartlarının asistanlık özellikleri çok bilinmediği için bu hizmetlerden yararlanmak da kimsenin aklına gelmiyor.

Yurtdışında Nakit Avans Hizmeti

Yurtdışına çıktığınız zaman bu kartınızı kullanmayıp nakit harcama yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak kredi kartınızın yanınızda bulunması her zaman zor ve beklenmedik durumlar için önemlidir. Yurtdışında yaşayacağınız bir aksilik ya da beklenmedik bir harcama sizi zor duruma sokabilir. Bu tarz durumlarda kredi kartınızda kullanılabilir limit olmadığı zaman dahi nakit avans limitiniz sizi bekliyor olacak. Kredi kartlarının asistanlık özellikleri arasında bulunan yurtdışı nakit avans limit kartınızda limit olmasa da kullanılabiliyor. Ancak bu özellik tüm banka kartlarında mevcut değil. Bu nedenle bu hizmeti almadan önce bankanızı aramanızda fayda bulunuyor. Ayrıca bu limit 1000 USD ya da EURO’ya kadar olmaktadır ve taksitlendirilebilmektedir.

Yol Yardım Hizmetleri

Kredi kartlarının asistanlık özellikleri arasında bulunan ve en kullanılası özelliğe sahip olan bir başka hizmet de yol yardım hizmetidir. Bu hizmette kredi kartı sahibi kendisine ait ola araç ile yolda kalırsa çekici hizmeti yaklaşık 1000 USD’a kadar karşılanıyor. Hatta bu işlem sırasından farklı bir yerde konaklamanız gerekir ise bu konaklama masraflarını karşılayan kredi kartı asistanlık hizmetleri de bulunuyor. Kişi uzun bir yolculuğa çıktığında, herhangi bir patikada aracı arızalanır ya da yoldan dolayı ilerleyemez vaziyette kalır ise öncelikle bankasını aramalı ve asistanlık birimi ile görüşmelidir. Banka anlaşmalı olduğu çekici hizmetlerini müşterinin bulunduğu noktaya gönderir. Ancak bu işlemler sırasında müşterinin kredi kartı üzerinde olmak zorundadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*