Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notu yani kredi notu düşük olanlara anında kredi veren bankalar bulunmaktadır. Findeks notu ya da kredi notu adları ile de halk arasında anılan bu not sıfır ile 1900 puan arasında değişiklik göstermektedir. 1-699 puan arası en riskli grubu oluşturmakta olup kredi kullanma olasılığı sıfırdır. 700-1099 arası ise orta riskli olup, kredi olasılığı düşüktür. 1100-1499 arası az riskli grup olup, gelire bağlı olarak kredi kullanma olasılığı vardır. 1500-1699 arası risk grubu bakımından “iyi” konumda olup, yüksek ihtimalle kredi kullanabilirler. 1700-1900 puan arası çok iyi derecede olup, kredi çekmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır. Dolayısıyla puana göre kredi çekilebilir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi Mümkün mü?

Yukarıdaki rakamlar ortalama rakamlar olup, bazı bankalar bu oranları kendileri belirlemektedir. Dolayısıyla kredi notu düşük olanlara anında kredi bankanın kendi takdirine bağlıdır. Bu durumda olanlara bankalar kefil göstermek şartıyla kredi verebilir. Bu şekilde borcun ödenmeme riskine karşı banka alacağını teminata bağlamış olur. Bankanın alacağını teminat alma biçimlerinden biri de ipotek gösterilmesidir. İpotek gösterilen gayrimenkul üzerinde banka lehine tesis edilecek ipotekle kredi notu düşük olunsa bile kredi kullanımı mümkündür. Buradaki kritik nokta, ipotek gösterilen gayrimenkul değerinin kredi tutarını karşılayıp karşılamayacağıdır. Ekspertiz işlemiyle ipoteğe konu taşınmazın değeri bulunarak teminat olarak gösterilip gösterilmeyeceği ortaya çıkar.

Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi İçin

Senetle tefecilere borçlanmak yerine zaman kaybetmek istemeyen ve kredi notu düşük olanlara anında kredi verilmesi söz konusudur. Kredi notu düşük kişilere “sicili bozuk” adı da verilmektedir. Bu kimseler kredi ve kredi kartı ödemelerini yapmadığı ya da tam olarak, zamanında yapmadıkları için kredi notu düşmüş kişilerdir. Bu nedenle kısa sürede notlarını nasıl yükselteceklerinin yolunu aramaları, menfaatlerinedir. Findeks notu düşük olup teminat (kefil ve/veya gayrimenkul ipoteği) gösterilmek suretiyle arzu edilen krediye ulaşılması imkansız değildir. Kimi bankalar bu durumdaki kimselerden kredi kartı müşterisi olma zorunluluğu getirirken kimileri de hayat sigortası ve ıslak imzalı sözleşme şartı koşmaktadır

 1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*