Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu 2018

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu 2018

Konut kredisi ile ev sahibi yapma rekabetine katılım bankası olan Kuveyt Türk, uygun faiz oranları ile katıldı. Ev sahibi olmak isteyen kişiler düşük faiz oranlı Kuveyt Türk Konut Kredisi ile istedikleri evi alabilecekler. Yapılması gereken Kuveyt Türk Konut kredisi başvurusu yapmak olacak. Ev sahibi olurken çok faizi olan konut kredisi başvurusu yapmak istemeyenlerin alternatifi Kuveyt Türk olmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk bünyesinde bulunana uzman kadro ile görüşerek ilerleyeceğiniz yolu belirleyebilirsiniz. Ayrıca banka şubesine gitmenize gerek kalmadan bile ödeme planını kendiniz yaparak yolunuzu belirleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken aylık gelir-gider hesaplamasının iyi yapılması olmalıdır. Alacağınız evi de belirlediyseniz yapmanız gereken konut kredisi başvurusu yapmak olacak. 0-24 ay vade seçeneğinde Kuveyt Türk kredi tutarına %0,87 faiz uygulamaktadır. 25-60 ay vade seçeneğinde ise faiz tutarı %0,94 olarak belirlenmiştir. 61-120 ay vade seçeneğinde ise faiz tutarı %1,04 olacaktır.

Kısa süreli vade daha az faiz ödemenizi sağlayacaktır. İki sene içerisinde ödeyebileceğini düşünene kişiler için 0-24 ay vadeli seçenek en uygunudur. İki seneden fazla olmasını ama yıllarca kredi ödemek istemeyen kişi için 25-60 ay vadeli seçeneği rahat bir nefes aldırabilir. Birikimi olmayıp daha uzun vade seçeneği ile ödeme planına sahip kişilerin seçeneği 61-120 ay vadeli seçenek olacaktır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Yıllık Maliyeti Nedir?

Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu ile alabileceğiniz kredi tutarı 200.000 TL’dir.
Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu sonrasında kredi tahsis ücreti çekilen tutarın 1000/5’i kadardır.
-Evin değerini belirleyen ekspertiz masrafı metrekare ölçümleri ile değişiklik gösterebilmektedir. 800-2230 TL civarında olacaktır.
-Metrekare ölçümleri ile sigorta ve DASK prim tutarı belirlenmektedir.
-Ödeme bitene kadar geçen sürede hayat sigortası yaptırmak mecburidir.
-Her hangi bir ödeme geciktirme durumunda gecikme bedeli alınabilmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu nasıl yapılır?

Kuveyt Türk bankasının uygun fırsatlarından yararlanıp konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsunuz. İlk önce almak istediğiniz evin ödemesi Kuveyt Türk bankasının kredi tutarının limitini geçmediğine dikkat etmek olacaktır. Dikkatli bir şekilde araştırma sonrası şubeye giderek Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ekspertiz raporu bankaya teslim edilip Kuveyt Türk bankası bünyesinde ki uzmanların incelemesinden sonra başvurunuzun onay alması bir iş gününde tamamlanır.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları

-İkamet belgesi, kimlik ve teminat olarak gösterilecek gayrimenkulün tapusu
-Gelir belgesi
Memurlar için maaş bordrosu getirmesi getirilmelidir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*