Maaş Müşterilerine Pratik Kredi Ayrıcalığı

Maaş Müşterilerine Pratik Kredi Ayrıcalığı

Ülkemizde her kurumsal firmanın banka ile çalışması ve çalışanlarınız maaşlarını banka aracılığı ile ödemesi şart. Bunun dışında yapılan her ödemeler yasal değil ve cezai yaptırımları bulunuyor. Dolayısıyla büyüklü küçüklü pek çok firma ya da adi ortaklık bankalar ile maaş anlaşmasına oturuyor. Aslında bu durum firma çalışanları için büyük avantaj. Çünkü bankada kayıtlı bir geliri olan hemen herkes bazı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Bunlardan en önemlileri kredi kartı, ek hesap ve pratik kredidir. Özellikle pratik kredi ürünleri bu kişilerin nakit ihtiyaçlarını en kısa yoldan ve masrafsız karşılamaya yarıyor. Peki bu pratik krediler nedir? İşte yanıtı.

Yalnızca İnternet Bankacılığından Kullanılabiliyor

Pratik kredi ürünlerinin en önemli özelliği internet bankacılığından kullanılıyor olmasıdır. Çünkü bu kredilerin bankalar açısından önemi hem mevcut müşteriyi elde tutmak hem de şubedeki yoğunluğu azaltmaktır. Dolayısıyla banka maaş müşterileri aynı bankanın internet bankacılığını kullanıyor olması gerekmektedir. Ayrıca bilinmesi gereken bir nokta var ki bu kredili ürünler her maaş müşterisine tanımlanmamaktadır. Yani bu ürünler de tıpkı standart krediler gibi kredi notu yeterli olan kişilere tanımlanmaktadır. Kendisine pratik kredi tanımlanmamış olan kişiler şubeler ile iletişime geçebilir. Ayrıca kredi notu düşük olan kişiler için bu şubelerde işlem sağlanabilir. Ancak kara liste denilen durum söz konusu ise yine konu olumsuz olabilir

Pratik Krediler Nasıl Hesaba Aktarılır?

Kendisine pratik kredi tanımlanan kişiler öncelikle internet bankacılığına giriş yapmalıdır. Tanımlanan pratik kredi kaç aya bölünecek ise kullanıcı o kadar taksit imkanından faydalanabilir. Yani kullanıcı kendisine uygun olan taksit satışını severek krediyi hesabına aktarabilir. Bu esnada müşterinin karşısına bazı sözleşmeler çıkacaktır. Kişinin bunu doğru bir şekilde okuması ve onaylaması gerekir. Onay için kutucuklar doldurulmalıdır. Ardından tutar son onay ile birlikte hesaba aktarılır. Kişi hesabındaki bu paranın tamamını ATM cihazlarından çekemeyebilir. Eğer tamamın çekecek ise şube ile görüşmelidir. Ayrıca tutar farklı bir hesaba da transfer edilebilir. Kişi kendi belirlediği tarihlerde ve günlerde bu ödemeleri gerçekleştirecektir. Ayrıca bu ürünlerin çoğunda dosya masrafı ve işlem ücreti de bulunmaz.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*