Motorlu Taşıtlar Vergisine Taksit İmkanı 2018

Motorlu Taşıtlar Vergisine Taksit İmkanı 2018

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeler yaklaştıkça taşıt sahiplerini de bir hareketlilik sardı. Yılda 2 defa ödenen bu vergilere zam üstüne zam gelmesi taşıt sahiplerini oldukça zor bir duruma sokuyor. Üstelik sistemden ödenen bu vergiler taksitlendirilemiyor. Ancak bankalar taşıt kredilerine ilişkin yapmış oldukları kampanyalara bu yıl da devam edecek. Dolayısıyla kredi kartlarından yapılacak olan motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri komisyonsuz bir şekilde taksitlendirilebilecek. Ancak kart sahibinin bu kampanyadan önce yapması gereken birkaç prosedür bulunuyor. Eğer yapılması gereken bu uygulamaya katılım sağlanmaz ise tutar ne yazık ki taksitlendirilemiyor.

SMS ile katılım şartı

Bankalar yılda iki kez ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi için aynı tarihlerde kolları sıvıyor. Kredi kartı kullandırımını artırmak için bu tarz günleri fırsata çeviren bankalar komisyonsuz ve faizsiz olarak kredi kartlarından yapılan motorlu taşıtlar vergisi ödemelerini taksitlendiriyor. Ancak bankaların bu noktada müşterilerinden istediği bir şey var. O da kampanyaya katılım talebi oluşturmak. Yani müşteriler bankanın belirlediği mesaj içeriğini bankaya göndermek ve sonrasında ödeme yapmak durumunda. Örneğin MTV yazı 0102’ye gönderin şeklinde gelen mesajlar öncelikle yerine getirilmeli, arkasından MTV ödemesi yapılmalıdır. Birkaç gün sonra işlem kendiliğinden taksitlenecektir. Genellikle MTV ödemeleri bu kampanyalar doğrultusunda 3 ya da 6 aya kadar bölünebiliyor.

SMS ile katılım yapılmaz ise

Yıl içinde binlerce kişi bankaların yönlendirdiği bu mesajları görmüyor ya da uygulamıyor. Hal böyle olunca da Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri taksitlendirilemiyor. Eğer bankanın belirttiği standartlardaki uygulama yapılmaz ise maalesef bu ödemeler kampanya dahilinde taksitlendirilemeyecektir. Ancak bankaların ‘peşin al, taksitli öde’ kampanyaları bu ödemelerin de taksitlendirilmesini sağlayacaktır. Tabi müşteri bu uygulamadan faydalanmak ister ise belli bir komisyon ve faize tabi tutulur. Ayrıca kişi Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini bu uygulama sayesinde 9 ya da 12 aya kadar da bölebilir. Nitekim komisyon ve faiz ödemek istemeyen kişiler için ilk kampanya daha mantıklı olacaktır. Ayrıca ilk kampanyaya göre SMS atıldıktan sonra biraz beklenmeli ve bankadan onay mesajı alınmalıdır. Bu onay mesajı arkasından ödeme gerçekleştirilmelidir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*