Nakit Para Nasıl Bulunur

Nakit Para Nasıl Bulunur

İnsanlar, bazı dönemlerde ekonomik yönden çıkmaza girer ve paraya olan ihtiyaçları artar. Bu dönemlerde nasıl davranacağını bilemez ve parayı nerden bulacakları konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. Nakit para bulabilmek için bir takım alternatifleri göz önünde bulundurmak gerekir.

1- AVANS ÇEKMEK
İnsanlar acil nakit para ihtiyaçları olduğunda çalıştıkları yerden avans çekebilerek, para ihtiyacını karşılayabilirler. Bu alternatif onların az da olsa rahatlamasına yardım edecektir.

2- BANKALARDAN KREDİ ÇEKMEK
Nakit para bulabilmek için yapılacak en makul alternatiflerden birisi de kredi çekmektir. İster 48 ay ister 24 ay ister 12 aya taksitlendirme yaparak elinize nakit paranın geçmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

3- AVANS HESAP KULLANMAK
Aylık giderlerin çok olmasıyla birlikte kartlarınıza ait olan avans hesabı kullanmayı deneyin. Nakit para bulmanıza yardımcı olacak bu alternatif sıkıntınızın azalmasına sebebiyet verecektir. Elinizde oldukça avans hesabın geri ödeme işlemini tamamlamanız sonradan kolay olacaktır.

4- TAKSİTLİ NAKİT AVANS ÇEKMEK
Nakit para bulmak için bir diğer alternatif ise kredi kartına 24 aya varan taksitlendirmeler yardımıyla nakit avans çekim işlemidir. Bu işlemle acil nakit ihtiyacınız ortadan kalkacaktır.  Aylık taksiti cüzi miktarda ödediğinizi varsayarsak oldukça karda kalacaksınız.

5- BORÇ PARA İSTEMEK
Giderlerinizin çok olması dolayısıyla ayın sonunu zor getirdiğiniz süreç içinde güvendiğiniz arkadaşlarınızdan borç isteyerek acil nakit parayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

6- EKSTRA İŞLERDE ÇALIŞIN
Part time,full time ya da freelance olarak çalışacağınız işler yardımıyla oldukça elinize nakit para geçecektir.Örneğin, aldığınız maaş elinizde yeteri kadar nakit para dayandırmıyorsa garsonluk, çevirmenlik, yazarlık, özel öğretmenlik, satış temsilcisi gibi ekstra işler yaparak kolayca nakit para bulabilirsiniz.

7- ESKİ EŞYALARI SATIŞ
Kullanılmayan evde boşuna yer kaplayan eşyalarınızı satışa çıkarın. Akvaryum, ikinci el cep telefonları, fotoğraf makineleri, kamera, laptop, kolye, küpe, farklı aksesuarlar ve benzeri eşyaların satılması ile nakit parayı elinizde bulundurabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere; bütün bu alternatifler size kolaylıkla nakit para bulmanızı sağlayacaktır. Artık ayın sonunu getirmekte zorlanmak yerine, bu alternatiflere başvurabilir ve sizi çıkmaza sürükleyen her yolu rahatlıkla atlatabilirsiniz.

 

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*