Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir geliri olmayan ve üniversite okuyan öğrencilere kredi veren bankalar eğitim kredisi adı altında kredi kullandırabilmektedir. Bunun için öğrencinin velisi ile birlikte bankaya müracaat etmesi gerekir. Eğer ödeme koşulları daha avantajlı ise ihtiyaç kredisi de kullanılması söz konusu olabilir. Genelde eğitim kredileri daha caziptir. Velinin kredi notunun yanı sıra gelir ispatlayıcı belgeler, SGK primleri gibi bir takım belgeler banka tarafından istenilecektir. Yeterli kredi notuna sahip veliler, öğrencilerin ihtiyacına yönelik eğitim kredisi çekerek öğrenim masraflarını rahatlıkla karşılayabilirler. Kredi kartının durumuna göre bankalar ipotek tesisi veya kefil ya da kefiller isteyebilir. Kredinin yanı sıra kredi faiz oranı da kredi notuna göre belirlenir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Hakkında

Öğrencilerin tek başına kredi alması neredeyse imkansız olup, velisi ile kredi kullanması söz konusu olabilir. Ancak gelir belgesiz krediler başlığı altında 18 yaşını doldurmuş öğrencilere kredi veren bankalar mevcuttur. Bu bankalar müşteri sayısını ve tahsis ettiği kredi tutarlarını artırarak ekonomiye destek olmak açısından şartlarını kısmen yumuşatabilmektedirler. Düşük limitli kredi kartı tahsis ederek onların ihtiyaçlarını bir nebze de karşılamalarını temin ederler. Öğrenciler de kredi kartlarından taksitli nakit avans çekerek bir nevi kredi çekmiş olurlar. Zaman içerisinde borçlarını tam ve zamanında ödeyen öğrenciler kredi notlarını artırdıkça daha yüksek limitli kartlara ve hatta yüksek meblağda kredilere sahip olabilirler.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Tavsiyeler

Bankalar değişik sloganlarla reklamlar vererek yeni müşteri kazanmanın yolunu ararlar. Bu sebeple öğrencilere kredi veren bankalar da bu reklamlara konu olabilmektedir. Öğrenciler nitelik itibariyle acil ve kolay kredi çıkarttırmayı tercih ederler. Bu bakımdan hangi bankanın öğrencilere daha hızlı ve cazip kredi vereceği hususunun bankalar nezdinde araştırılması en doğrusu olacaktır. Veli kanalıyla alınan eğitim kredileri hemen hemen bütün bankalarda bulunmakta olup öğrencinin kendisine kredi tahsisi için bazı şartlar gerekmektedir. Kredi notu bunlardan en önemlisidir. Kefil ve maddi teminatlarla öğrencinin kendisine de kredi verilmesi mümkündür. Bunun için kefil ya da kefiller ile gayrimenkul ipoteği seçenekleri vardır.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*