Peşinatsız Senet İle Tamamına Kredi Araba Nasıl Alınır

Araba sahibi olmak günümüzde konfordan çok ihtiyaç halini almış vaziyette. Yoğun trafik saatlerinde  insanlar toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorlar  ve çeşitli yöntemlerle, şartlarını zorlayarak araba sahibi olmaya çalışıyorlar. Devlet tarafından da desteklenen otomobil üreticilerinin yaptığı kampanyalarla araba almak hiç de o kadar gözümüzde büyütülecek bir şey değil artık. Her gün trafiğe çıkan binlerce araç da bunun kanıtı gibi.

İşine, evine daha hızlı , daha rahat ve konforlu gidebilmek için araba almak isteyenler , günümüzde bir çok alternatife sahipler. Araba alma yöntemlerinden bir tanesi de elinde birikmiş parası olmayanların tercih ettiği bir yol olan peşinatsız araba almak.  Herkes belli bir peşinat verip arabasının ödemelerini daha rahat yapmak isteyecektir ama imkanlar el vermediğinde, başvurulan yöntemlerden birisi de peşinat ödemeden araba almaya çalışmaktır.

Peşinatsız Araba Veren Bazı Kuruluşlar ; 

İstanbul Finans Otomotiv : Size kredi notunuz düşük olsa bile kredi çıkartıyor.  Her 10.000 TL için 1.500 TL hizmet komisyonu alıyor.

Wowwo.com  Web Sitesi : Size siteden beğendiniz araca finansman sağlıyor. Senetle araç satıyor veya kendi kuruluşları aracılığı ile finansman desteği veriyor. Sitede listelenen aracı ilanın bulunduğu galeriden giderek inceliyor başvurunuzu yapıyorsunuz. Wovvo sizin adınıza galeriye aracın ödemesini yapıyor.

Otovadeli.com  Web Sitesi : Burada yine yukarıdakilere benzer sistemler ile peşinatsız tamamına kredi ile veya senetle araba alabiliyorsunuz.

Sahibinden.com Web Sitesi  : Sahibinden.com web sitesinin arama çubuğuna Tamamına kredi veya peşinatsız araba , senetle araba yazarsanız birçok bu tarz araç satan oto galerisine ait ilanları ve açıklamaları göreceksiniz.

 

Peşinatsız Taşıt kredisi ve bireysel kredi destekli araç alımı

Peşinat vermeden en kolay ve hızlı araba alımı nasıl yapabiliriz?  Taşıt kredisi almak istediğinizde bankalar beğendiğiniz aracın % 70 ‘i kadar kredi kullandırıyorlar. Dolayısıyla bu durumda peşinatsız araba  almak  pek mümkün olmuyor. Elinizde mutlaka belli bir miktarda nakit olması gerekiyor. Üstelik araba yaşının da en az 8 olması gerekiyor ki, bu gereklilik de  bağlayıcı olabilir. Sicilinizin temiz olması , kredi notunuzun bankanın kriterlerine uygun olması bir başka göz ardı edilmemesi gereken konulardan. Yani bankadan taşıt kredisi almak için başvurmaya giderken mutlaka cebinizde arabanın %30 değerinin nakit olarak bulunması ve  kredi alabilmenizi etkileyecek şartların da bulunmaması gerekiyor. Bir alternatif olarak elinizde olması gereken bu %30 ‘luk  kısmı bireysel kredi alarak yada bir kişinin kredi desteğini alarak da tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde peşinat ödemeden arabanızı alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peşinatsız Araba Satan Galeriler de bir çözüm olabilir !

Peki banka kredilerini kullanamayan  peşinatı olmayan vatandaş ne yapmalı ?  Bir  diğer yöntem, internetten ya da  farklı yöntemlerle araştırma yaparak bulunduğunuz bölgedeki  güvenilir araba galerini tespit etmek, istediğiniz araba markalarını, fiyat aralığınız doğrultusunda incelemek.  Çünkü araba galerilerinde 2. elde peşinatsız araba almak , senet yoluyla ya da taksit veya yüksek limitli bir kredi kartı ile  mümkün olabiliyor. Bu arada şunu söylemek gerekir ki , senet ile bazı yatırımlar yapmanın  güvensiz olduğunu düşünenler olabilir fakat artık bu günümüzde geçerli değildir, senet ile araba alımında da kredi gibi aylık ödemeler yapılmaktadır.  Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta arabanın değerinin biraz daha yükseleceği gerçeğidir.  Kişinin bunu bilerek galeriye gitmesi ve görüşmelerini bu doğrultuda yapması gerekmektedir. Bir başka yöntem de büyük araba markalarının kampanyalarını takip etmek. Çünkü bu markalar da peşinatsız araba alımları sundukları  ay bazlı kampanyalar, bahar kampanyaları ya da sene sonu kampanyaları gibi çeşitli isimlerle, çok uygun ya da çok alternatifli ödeme seçenekleri sunan  kampanyalar yapıyorlar ve size uygun taksitlerle sıfır arabanızı almanızı sağlayabiliyorlar. Bu markalardan sıfır arabanızı alabileceğiniz gibi,  kendi bünyelerinde bulunan 2. el piyasalarından da aynı yöntemle peşinatsız araba sahibi olabilirsiniz.

 

Peşinatsız araba sahibi olmak  için belki biraz daha pahalı olabilecek bir yöntemde 2 kişinin ayrı ayrı çekeceği 2 bireysel krediyi birleştirerek çeşitli sitelerden ya da galerilerden araba sahibi olmak daha mantıklı bir formüldür. Bu da kısa sürede araba sahibi olacağınız güvenli bir formüldür. Senetle satılan araçlardan uzak durun.

Son Güncelleme : 02.04.20181 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*