Peşinatsız Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizde özel taşıtlar çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Öyle ki araç temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Gelir seviyesi çok düşük olan insanlar bile bir şekilde araç sahibi olmaya çalışmaktadırlar. Araç sahibi olmak için yada elindeki aracın modelini yükseltmek için para biriktirmek mümkün. Fakat birikim yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız için bankalar araç kredisi vermektedirler. Ama konut kredisinde olabildiği gibi araç kredisinde de belirli bir kısmına kredi çıkmaktadır.

Peşinatsız Araç Kredisi Şartları?

Peşinatsız olmayan vatandaşlarımız için bankaların %70-%80 oranında verdiği krediler uygun gelmemektedir. Bunun için aracın tamamına kredi alma yöntemleri arayışına girilir. Bankalar tüketicileri ilk elden böyle bir kredi kullandırtmıyorlar. Bankadan çekmek istediğiniz taşıt kredisi aracın tamamını karşılamıyor. Bunun için bankadan ya ihtiyaç kredisi adı altından aracınızın %100 ü ne karşılık gelen tutarı çekmelisiniz yada bankaların aracı olarak kullandığı otomobil firmalarına başvurmalısınız. Otomobil firmalarından araç almak istediğinizde bu firmalar size aracılık yapar ve bankadan almak istediğiniz araç için kredi çeker. Bu durumda aracın tamamına kredi çekmiş olur ve taksitli olarak ödeme imkanı bulmuş olursunuz.

Peşinatsız Araç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Araç almak için peşinatınız yoksa peşinatsız araç kredisi kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken önce almak istediğiniz aracı seçmek olacak. Daha sonra bu aracı almak için aracı satan firmaya gitmelisiniz. Şimdilerde birçok araç firması aracı olarak bankalardan sizin için %100 e kadar kredi kullandırtabiliyor. Örneğin TEB Bankasının Anlaşmalı olduğu araç firmaları şunlar; Hyundai, BMW, BMW Motosiklet, Land Rover, Mini Cooper, Jaguar, Peugeot, Citroen, Volvo, Kia, SsangYong, Mazda, Opel, Toyota, Ford, Fiat, Nissan, Renault, Dacia, Subaru. Bu markaların anlaşmalı satış noktalarına giderek peşinatsız araç kredisi kullanabilirsiniz. Garanti Bankasının anlaşmalı olduğu araç firmaları; Audi, Alfa Rome, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, Lancia , Kia, Mazda, Mercedes ben, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Skoda, Seat, SsangYong, Suziki, Toyota, Volvo, Volkswagen’dir. Akbank da Toyota ve Volkswagen markalarıyla anlaşmalıdır. Bu bankalar bu firmalarla yaptıkları anlaşmalarda tüketicilere araç alışverişlerinde peşinatsız taşıt kredisi kullandırırlar.

Peşinatsız Araç Kredisi Kullanılabilecek Kanallar

Peşinatsız araç kredisi  kullandıran bazı finans firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar araçlar için %100 kredi vermektedir. Buralardan kullandığınız kredileri de istediğiniz vadede taksitlerle ödeyebilirsiniz. Finans firmaları başvuruda sizden, nüfus cüzdanı ve adınıza son 3 aya ait telefon, elektrik, su faturası. Aynı zamanda ödemenizi kolaylaştırmak adına farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır, bunlar:

  • Eşit ödemeli : Her ay ödeyeceğiniz tutar aynı olur.
  • Ödemesiz süreli: Taksitleriniz karşılıklı anlaşılan belirli bir süre ertelenir.
  • Ara ödemeli: Vade aralarında toplu ara ödeme yaparak ileri taksitlerin tutarı düşürülebilir.
  • Artan ödemeli : Azdan başlayarak kredi taksitleriniz vadeden vadeye artar.
  • Balon ödeme: aylık Ödemelerin dışında son taksitler için toplu yapılan ödeme ile Kredi kapatılır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*