Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev satın alırken banka kredisiyle almak isterseniz peşinat ödemesi yapmak durumundasınız. Banka kredisi beğendiğiniz satın almak istediğiniz evin ortalama değerinin %80 ‘i kadar kredi vermektedir. Birikmiş bir paranız yoksa bu durumda ev almanız hayal olabilir. Bu yüzden peşinatsız ev kredisi veren bankalara yönelmek isteyeceksiniz.

Peşinatsız ev kredisi kullanmak için başvuru yaptığınızda eğer sonuç olumlu olursa satın almak istediğiniz eve ekspertiz gelmektedir. Evi kontrol edip detaylı bir rapor çıkartılır bu raporda birçok bilgi bulunmaktadır. Eksper raporu çıkardıktan sonra evin değeri belirlenmiş olacaktır buna istinaden kredi çekeceğiniz banka size ev değerinin %80 ‘i kadar kredi verecektir.Bazı yöntemler peşinatsız ev kredisi almak için vardır.

İpotek İle Peşinatsız Ev Kredisi

Bankaya evinizi ipotek ettirmek için kendinize ait bir gayrimenkul olmalıdır. Satın almak istediğiniz evin değeri ne ise ondan daha biraz değeri yüksek olacak şekilde bir gayrimenkul sahibi iseniz ipotek olarak bankaya onu sunabilirsiniz. Banka ekspertiz raporu ile değerini belirler ve kredinizi kullanmanızı bu şekilde onaylayacaktır. Böylelikle peşinatsız kredi ile yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Hem size ait olan gayrimenkul ipotek olur hemde yeni alacağınız ev ipotek olacaktır borcunuz bittiğinde ise her iki ipotekte sona erecektir.

Nakit Bloke Karşılığında Peşinatsız Ev Kredisi

Toplu olan bir paranız var ise paranızı bankaya teminat olarak sunabilirsiniz.Mesela almak istediğiniz evin bedeli 200.000 TL tutarında ise 200.000TL’den fazla olmak şartıyla bir mevduat tutarını bankaya yatırmanız gerekmektedir. Banka bu paraya bloke koyacaktır ve borcunuz bitene kadar para bankada kalacaktır. Borcunuz bittikten sonra paranız size geri verilir.

Taşıt Rehini İle Peşinatsız Ev Kredisi

Bu yöntemde bir yada birden fazla taşıtınızı rehin yaparak peşinatsız ev kredisinden yararlanabilirsiniz. Almak istediğiniz evin bedelinden fazla olmak şartıyla bir yada birden fazla taşıt rehin edebilirsiniz. Rehin alınacak araçların mutlaka kaskosu olmak zorundadır yok ise kaskosunu yapmanız gerekecektir.Borcunuz bitene kadar taşıtlarınız banka tarafından rehin edilecektir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*