Şekerbank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Şekerbank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Ev hayali kuranlar için bankalar çeşitli krediler vermektedir. Aileler kendi bütçelerine en uygun olan banka ile iletişime geçerek ev almak için kredi çekebilir. Üstelik bankalar eskisi gibi kredi verirken onlarca şart ileri sunmuyor. Basit şartları yerine getiren herkese konut kredisi veriliyor. Şekerbank konut kredisi veren bankalar arasında şartları en uygun olan bankalardan bir tanesidir. Kişilerin şekerbank konut kredisi başvurusu yapmak için Şekerbank şubelerine gitmeleri ve birtakım evrakları getirmeleri yeterli olmaktadır.

Şekerbank Konut Kredisi Özellikleri

Hayalindeki evi satın almak isteyen kişilerin Şekerbank konut kredisi başvurusu için mutlaka Şekerbank şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapmaları gerekmektedir. Kişiler konut kredisi başvurusu için evrak doldurarak kredi talebinde bulunabilirler. Banka görevlileri doldurulan formu inceleyerek kısa sürede konut kredisi başvurusu yapan kişiye geri dönüş yapmaktadır.

Ev almak isteyen kişiler Şekerbank’tan aldıkları konut kredisini isterlerse sabit faizli olarak eşit taksitlerde geri ödeyebilirler. Bunun dışında kişiler aldıkları krediyi esnek ödemeli veya artan taksitli olarak da geri ödeme seçeneğini değerlendirebilirler. Şekerbank konut kredisi almak isteyen müşterilerine 10 yıl vade seçeneği sunmaktadır. Kişiler almak istedikleri evin ekspertiz değerinin % 80’i kadar olan tutarı bankadan kredi olarak çekebilir. Kişiler Şekerbank’tan aldıkları konut kredisini seçtikleri geri ödeme yöntemi ile kolay bir şekilde ödeyebilirler. Bu ödeme yöntemlerinden erken ödemelerde kişilere beli oranlarda faiz oranı indirimi yapılmaktadır.

Şekerbank Konut Kredisi Alma Şartları

Aileler Şekerbank konut kredisi başvurusu yaptıktan ve kredileri onaylandıktan sonra hayallerini süsleyen konutu satın alabilirler. Kişilerin konut kredisi almak için bankaya kefil getirmesine gerek yok. Ev almak için kredi çeken kişiler teminat olarak aldıkları evi kredi süresince bankaya ipotek ettiriyor, kredi ödeme işlemi bittikten sonra ev üzerindeki ipotek otomatik olarak kalkıyor. Şekerbank müşterilerinden konut kredisi almak isteyenlere kefil şartı sunmuyor. Ancak ileri aşamalarda banka gerekli gördüğü durumlarda nadiren de olsa konut kredisi alan veya almak için başvuruda bulunan kişilerden kefil isteyebilir.

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları 

Şekerbank’tan konut kredisi almak isteyen kişiler kendi tercihlerine göre 3 – 12 ay, 13 – 24 ay, 25 – 36 ay, 37 – 48 ay, 49 – 60 ay, 61 – 84 ay, 85 – 96 ay, 97 – 108 ay ve 109 – 120 ay arasında 1.66 faiz oranı ile kredi alabilirler. Kişiler vade süresine bütçelerine göre kendileri karar verebilir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*