Senetle Telefon

Ülkemizde cep telefonu satın almak istediğimizde  kredi kartına taksit yasağı olduğu için satıcı firmalarda başka yöntemlere başvurmak durumunda kalmışlardır. Senetle telefon satın almak müşteriler için kurtarıcı bir yöntem olmuştur. Cep telefonu modellerinin her gün daha yenisi çıkması ve fiyatların yüksek olması da senetle cep telefonu almaya mecbur bırakmıştır. Her şehirde birçok mağaza senetle cep telefonu satılmaktadır. Senetle telefon almak istiyorsanız bu mağalara giderek yada internet üzerinden satın alma talebinde bulunabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken seçtiğiniz telefonun fiyatı vade uzadıkça artmasıdır o yüzden ödeme planınızı bütçenize uygun bir şekilde yapmanız. Senetleri imzalarken boş olmamalıdır üzerinde senedin ödeme tarihi net olmalıdır. Ödeme tutarlarının yazıyla ve rakamla yazılması iki tutarın aynı olması ve cümle sonuna çizgi çekilmesi gerekir sonradan ekleme yapılmaması için önemlidir. Kurumsal olmayan mağazalardan senetle telefon alırsanız sizin için riskli olabilir güvenilir yerlerden alışveriş yapmanızı öneririm.

Senetle Telefon Alma Şartları Nelerdir?

-Satın alacak kişinin sicilinin temiz olması ve daha önceden hakkında bir icra takibi bulunmaması gerekir.

-Satın alacak kişi sigortalı olarak çalışıyor olması gerekir.

-Eğer emekli ise mülkü varsa tapu belgesi istenmektedir .

Senetle Telefon Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Senetle telefon aldıysanız aylık ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir.Eğer senetlerin ödemesinde geçikme olursa firma size belirtilen faiz oranında gecikme faizi uygulayacaktır. Son ödeme tarihi ödemeniz 90 gün geçikmiş ise ödenmemiş ise firma yapılan anlaşmayı bozabilir ve yasal takip başlatabilir. Bu yüzden senetle telefon aldıysanız ödemelerinizi düzenli yapacak şekilde bütçenize göre  iyi ayarlamış olmanız gerekir.

Senetle Aldığınız Telefonu Satabilirmiyiz?

Mülkiyet hakkı ve kullanım hakkı satın alan kişiye aittir senet ve ödeme kişiyi ilgilendirir. Senet ödemelerinizi telefonu sattığınız kişi ödemezse eğer sorumlu senette adı geçen kişidir. Telefonu kolaylıkla bir müşteri bulup satabilirsiniz.

Senetle Cep Telefonu Satan Firmalar

  • Evkur
  • mutluevim.com.tr
  • Çetinler A.Ş
  • bayraktarbeko.com

 

 

 

 1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*