Teb Konut Kredisi Başvurusu 2018

Teb Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen kişileri, Teb konut kredisi, çok uygun kredi faiz oranları ile hayallerindeki eve kavuşturmaktadır. Düşük taksit seçenekleri ve uzun vade ile ev kredisi vermekte olan Teb, kişileri kira öder gibi iş yeri ve ev sahibi yapmaktadır. Gerekli belgeler doldurulup, Teb şubelerine gidildiğinde size en uygun olan konut kredisini seçerek konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Teb’de Konut Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Teb konut kredisi çeşitleri;

Her şey dahil konut kredisi: Yasal vergi tutarları, krediyi kullanma esnasında doğacak tüm masraflarda, aynı konut kredisi içerisinde taksitlendiriliyor.

Al kirala konut kredisi: Satın alınan evin kiraya verilmesi ile elde edilen gelir, kredi ödemesine aktarılıyor.

Esnek kademeli konut kredisi: Kredi ödeme tutarlarını, krediyi alan kişinin belirlediği kredi çeşidi.

0 Konut kredisi: Satın alınılacak ev için, peşin ödenmesi gereken miktar alıcıda yok ise, bu tutarı da bankanın karşıladığı kredi çeşidi.

Ana para ertelemeli konut kredisi: Konut kredisinin hemen alınıp, anapara ödemesinin 36 ay ertelenebildiği, konut kredisi çeşidi.

Dönem ödemeli konut kredisi: Konut kredisinin, krediyi alan kişinin gelirine göre 2 ya da 3 ayda bir yapılabildiği kredi çeşidi.

Kademeli azaltan konut kredisi: Gelecekteki gelir planına göre, krediyi kullanan kişinin, aylık ödemelerini önceki aylarda daha fazla ödeyip, ilerleyen aylarda daha az ödemeyi tercih ettiği kredi ödeme çeşidi.

İndirimli konut kredisi: Konut kredisini kullanan kişinin belirli bir miktarı peşin ödeyip, taksit ödeme miktarlarını azalttığı konut kredisi çeşidi.

Ara ödemeli konut kredisi: Krediyi alan kişinin gelirinde artma olması veya ikramiye alması gibi durumlarda, ara ödeme yaparak, aldığı krediyi azaltabileceği kredi çeşidi.

Molalı konut kredisi: Kredi ödemelerinin düzenli yapılması durumunda, her yıl içerisinde, tercih edilen 2 aylık sürede kredi ödemesi yapılmamasını sağlayan kredi çeşidi.

Teb’de  Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

            Teb konut kredisi başvurusu yapmak için, aylık düzenli gelire sahip olmak, T.C. vatandaşı ve ya yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişi olmak yeterli olmaktadır. Yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişiler, ancak bir T.C vatandaşı kefaleti ile başvuru yapabilmektedirler. Teb konut kredisi başvurusu  için gereken belgeler, sürücü belgesi veya nüfus cüzdanı  fotokopisi, maaş bordrosu veya gelir belgesi, işletme sahipleri ya da serbest meslek sahipleri için, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, son 3 yıllık bilanço, satın alınacak konuta ait, kat irtifakı tapusu veya kat mülkiyeti. Bu belgeleri oluşturan ve başvuru koşullarına uygun herkes, Teb ‘den konut kredisi başvurusu yapabilmektedir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*