Teb Taşıt Kredisi Hesaplama 2018

Teb Taşıt Kredisi Hesaplama 2018

Ellerinde nakit para bulunmayan kişilerin, hayal kurdukları taşıtları alabilmeleri için taşıt kredileri kurtarıcı görevini görüyor. Gereken belgeleri hazırlayıp, taşıt kredisi hesaplama işini yapan kişiler, TEB banka şubelerine giderek, TEB’in avantajlı taşıt kredisinden faydalanarak, yeni otomobillerine kavuşabilirler. Teb taşıt kredisi hesaplama işlemi sonucunda alınmış olan taşıt kredisinin faizi, kredi buyunca sabit kalmakta ve piyasa üzerindeki otomobil kredisi faiz değişikliklerinden, etkilenmemektedir. Kredi hesaplama işleminde, kredinizi 48 aya varan geri ödeme planları ile alabilmekte ve rahatlık ile ödeme yapabilmektesiniz.

TEB Taşıt Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nüfus cüzdanı fotokopisi. İkametgah, su, doğalgaz, elektrik, telefon faturası ve herhangi bir kamu kurumu tarafından verilmiş olan belge. Noterden tasdikli, satış sözleşmesi. Araç tescili için verilmiş olan geçici belge veya ÖTV ödeme makbuzu. Evrak tesliminde, evraklar içerisinde geçerlilik süresi bulunan, ikametgah süresi gibi evraklar için, geçerlilik süresi içerisinde, geçerlilik süresi bulunmayan evraklar için, üzerinde belirtilmiş olan tarihten itibaren 3 ay içerisinde işlem yapılabilmektedir.

Tüzel kişiler için; Ticari sicil gazetesi fotokopileri,  %25 ve daha üzerinde pay sahibi olan tüm ortaklar için, nüfus cüzdanlarının fotokopileri. Vergi levhasının fotokopisi. Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi. İmza sirküleri, noter tasdikli olacaktır.  Kredi miktarı 50.000 TL’nin üzerinde ise, son 2 yılı içeren karşılaştırmalı olan, gelir ve bilanço tablosu. Son döneme ait olan mizan dökümü. Yabancı uyruklu olan kişiler için; İkamet tezkeresi, pasaport fotokopisi, çalışma izni.

2018 TEB Taşıt Kredisi Kullanma Koşulları Nelerdir?

Teb, 2. el araçlar, 0 araçlar ve cetelem için taşıt kredisi vermektedir. Sıfır araçlar için 3-48 aya arası kredi kullanımı mümkün olmaktadır. Kredi tutarı minimumu 3.000 TL dir. 2. El araç alımlarında ise, 2011 Model araçlar için, 12 ay maximum vade süresi, 2012 model araçlarda, 24 ay maximum vade süresi, 2013 model için, 36 ay vade süresi, 2014-2018 model araçlarda ise, 48 ay maximum vade süresi verilmektedir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun bildirgesine göre, 100.000 TL ye kadar satış değeri olan araçların, %70’i kadar, satış bedeli bu rakamdan yüksek olan araçlar içinse, 100.000 TL’sine kadar olan tutar için yine, %70, üzerine kalan tutarın ise, %50’si kadar kredi kullanılabilmektedir. 2. el araçların değer tespitinde ise kasko bedeli esas olarak alınmaktadır.

Taşıt Kredisi Hesaplamak için 2018 TEB Güncel Faiz Oranları

Sıfır araçlar için faiz kredisi, 3 aydan 48 aya kadar kullanım için standart, %1,73 tür.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*