Ticari Kredi Kartı Nedir Nasıl Alınır

             Bireysel harcamalar ile iş ile ilgili harcamaların bir arada yapılması amacıyla sağlık, raporlama, artı taksit, puan ve daha birçok özellikleri bünyesinde bulunduran bir banka hizmeti olan ticari kredi kartı, bankalar tarafından müşterilerine özel olarak sunulan ticari amaçlı bir kredi kartı türüdür.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınmaktadır?

Ticari kredi kartı alınabilmesi için bireylerin ilk olarak bir işletmeye sahip olması ve bankada ticari hesabının bulunması gerekmektedir. Ayrıca, işletmenin gerekli yasal prosüdürlere de sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlere uyulması durumunda, bireylerin yalnızca ticari hesabı bulunan bankadan ticari kredi kartı alımı ve kredi başvurusunda bulunması söz konusu olmaktadır.

Ticari Kredi Kartı Ne İşe Yaramaktadır?

Bankalardan alınan ticari kredi kartı ile, nakit çekim, ssk ve bağ-kur gibi sosyal güvenlik kurumu ödemeleri yapılabildiği gibi, ilgili işletme alışverişi açısından da ticari kredi kartı kullanılabilmektedir. Bu sayede bireylerin ticari hayatında ek katkılar sunması sayesinde ticari kredi kartı yoğun talep görebilmektedir.

Ticari Kredi Kartı Başvurusu Online Olarak Yapılabilir Mi?

Ticari kredi kartı başvurusu, ilgili bankaların şubeleri üzerinden yapılabildiğinden ve başvuru sahiplerinden işyeri için gerekli belgeler talep edildiğinden, online olarak başvuru yapılması söz konusu olmamaktadır. Fakat, ticari kredi kartı hakkında bilgi alımı açısından bankanın internet şubesi üzerinden bilgi alınabilmektedir.

Ticari Kredi Kartı Başvurusunda Bireylerden Ne Gibi Belgeler Talep Edilmektedir?

Ticari kredi kartı almak isteyen bireyler tarafından ilgili banka şubesinden ticari hesap açtırıldıktan sonra, banka tarafından bireylerden ilgili işletme hakkında yasal vergi levhası fotokopisi, işletmenin kapasite özellikleri gibi ayrıntılı bilgiler talep edilmektedir. Bireylerin, banka tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz ve yasal olarak sunması durumunda ticari kredi kartı başvurusu ilgili banka tarafından onaylanarak, bireylerin hizmetine sunulmaktadır.

Ticari Kredi Kartı Hangi Bankalar Tarafından Sunulmaktadır?

Ticari kredi kartı tüm bankalar tarafından işletme sahibi olan müşterilerine sunulmaktadır. Ticari bir işletmeye sahip olmanız durumunda hesabınızın bulunduğu bankaya başvuru yaparak, ticari kredi kartınızı alabilir ve diğer kredi türlerinde olduğu gibi ticari kredi kartınız üzerinden günlük alışverişlerinizi yapabilir ve belirli bir limit üzerinden bankanızdan kredinizi çekebilmektesiniz.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*