Tüketici Kredisi İle Telefon Alışverişi 

Tüketici Kredisi İle Telefon Alışverişi 

Yapılan son araştırmaya göre tüketici kredilerinin en sık telefon alışverişi için kullanıldığı saptandı. Piyasada satışı yapılan bazı telefon markalarına özellikle genç neslin düşkünlüğü, finans anlamında bu kişilerin bütçesini sarsabiliyor. Yeterli nakdi bulamayan kişiler ise çareyi tüketici kredilerinde buluyor. Kredi kartları ile yapılan telekomünikasyon işlemlerinin taksitlendirilemiyor olması tüketici kredilerinin kullanımını ikiye katladı. 10 bin TL’ye kadar varan kredilerin neredeyse yarısı telekomünikasyon sektöründe kullanıldı. İşyeri posu telekomünikasyon geçmeyen pek çok nokta da kredi kartına taksit imkanı sunduğu için satış rekorları kırdı. Ancak tüketici kredisi ile telefon almak mı mantıklı yoksa bu noktalarda kredi kartı ile telefon almak mı mantıklı bilinmiyor.

Tüketici Kredi Faizlerindeki Artış Kullanımı Etkiliyor

Tüketici kredilerindeki yüksek artış aslında insanların bu ürünü kullanmasını engelliyor. Ancak bu bazı kesimler için geçerli. Telefon alışkanlığını köreltemeyen diğer bir kesim ise faizine aldırış etmiyor. Ancak kredi kartları ile büyük teknoloji alışverişi merkezlerinden taksitli işlem yapmak tüketici kredilerine göre daha karlı oluyor. Çünkü kişiler kredi kartından yaptıkları bu alışverişler için ekstradan bir maliyete katlanmak zorunda kalmıyor. Ayrıca tüketici kredisi için uygulanan sigorta ve dosya masrafları kredi kartları için uygulanmıyor. Yine de yaşadığı bölgede büyük bir teknoloji mağazası bulunmayan kişilerin tüketici kredilerine başvuru yapması bu noktada kaçınılmaz olabiliyor.

Pratik Kredilerin Kurtarıcılığı

Bazı kişilere tanımlanan pratik krediler hem faiz anlamında tüketici kredilerine göre daha düşük seyrediyor hem de 24 aya kadar bölünebiliyor. Üstelik dosya masrafı ya da işlem ücreti pek çok pratik kredi ürününde bulunmuyor. Yani kişiler tüketici kredisi kullanmadan önce bu konuları değerlendirmeye alır ise yaklaşık 2.500 TL ile 5.000 TL arasında kar elde ediyor. Pratik kredilerin onaylanma süresi tüketici kredilerine göre de daha az. Yani birkaç saat içinde pratik krediyi hesaba aktarmak mümkün. Bu nedenle internet bankacılığından dahi kullanılabilecek bu ürünler öncelikle sorgulanmalı, eğer tanımlanan bir pratik kredi bulunmuyor ise tüketici kredisi çekilmelidir. Tabi ilk etapta teknoloji mağazalarından kredi kartı ile alışveriş yapmanın daha mantıklı olduğu unutulmamalıdır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*