Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu

Sarı panjurlu ev kredisi, vakıf bank tarafından verilen konut kredisidir. Ev almak isteyenlere çeşitli fırsatlar ile birlikte uygun ödeme koşulları sunmaktadır. Uygun faiz oranları, vade, ödeme planı ve başvuru sürecini öğrenerek kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Uzun yıllardır konut kredisi veren bankalar arasında tercih edilenler arasındadır.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi ödeme hesaplama için Vakıf Bank’ın uzman kadrosu ile görüşerek destek alabilirsiniz. Ayrıca Vakıf Bank şubesine gitmeden bile konut kredisi ödeme planlamasını kendiniz oluşturup düzenleye bilirsiniz. Konut kredisi ödeme planı oluştururken dikkat edilmesi gerekenler aylık gelir ve aylık gider hesaplamalarıdır. Dikkatli bir şekilde gelir ve giderlerinizi hesaplarsanız konut kredisi için sağlıklı bir ödeme planı yapmış olursunuz.

Konut Kredisi Yıllık Maliyeti

-Konut Kredisi tahsis ücreti, kullandığınız konut kredisi tutarının 1000/5’i kadardır.
-Rehin ücreti 500-800 TL arasındadır. Diğer ücretler ile birliktedir.
-Evin fiyatını belirleyen ekspertiz ücreti 800-2000 TL arasındadır fakat metrekare ölçümleri ile tutar değişiklik gösterebilir.
-Sigorta ve DASK priminin tutarı ortalama olacak şekilde alınmıştır. Metrekareye göre değişiklik gösterebilmektedir.
-Kredi erken kapatma ücreti kredinin 100/2’si kadardır.
-Konut kredisi yeniden finansman edilmek istenirse fiyatı kredi tutarının 100/2’si kadardır.
-170 TL hayat sigortası
-5 TL gecikme bildirim bedeli

Konut Kredisi Başvuru

Vakıfbank konut kredisi ile ev almak istiyorsunuz ve Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapmayı planlıyorsanız. İlk olarak almak istediğiniz evi kesin olarak belirlemeniz gerekmektedir. Evi belirledikten sonra Vakıfbank konut kredisi başvurusu için Vakıf Bank şubelerine gidebilir ya da mobil bankacılık ile konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Konut kredisi başvurusu genel olarak 1 iş gününde onaylanmaktadır. Almak istediğiniz ev için ekspertiz raporu, Vakıf Bank tarafınca gönderilen SPK lisansına sahip görevliler tarafından incelenir ve bankaya bildirilir. Ekspertiz raporu tarafından belirlenen ev değerinin 100/80’nı kadar kredi çekebilirsiniz. Vakıf Bank konut kredisi sayesinde almak istediğiniz eve 240 aya kadar çıkan vade seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları

            Vakıfbank konut kredisi ile ev almak istiyorsunuz ve aklınızda soru işareti olarak hangi evrakların gerektiği gibi bir durum var ise aşağıdaki bilgileri iyi okumalısınız.

-İkametgah belgesi, nüfus cüzdanı ve teminat olarak gösterilecek gayrimenkulün tapusu
-Gelir belgesi

Memurlar için maaş bordrosu yeterlidir. Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu yanında şirket imza sirküleri gerekmektedir. Emekliler için emekli aylık dökümü yeterlidir. Şirket ortakları için güncel olacak şekilde vergi levhası, gelir tablosu, imza sirküleri, oda kayıt belgesi ve bilanço gerekmektedir. Çiftiler için çiftlik belgesi ve arazi tapu fotokopileri yeterlidir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*