Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama 2018

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Araba almak ya da elinizdeki arabayı değiştirip daha yenisini almak istiyorsanız Vakıfbank’ın uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bilmeniz gereken başvuru şartları ve taşıt kredisinin en fazla vadesi 48 ay olduğudur. 11.05.2018 tarihli güncel bilgi itibari ile 48 ay vade ile Vakıf bank taşıt kredisinin faiz oranı %1.28dir. Maliyet oranı ise %1.55dir.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

-Kredi çekecek kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
-Önceki zamanlardan kredi kartı borcu aksaması, kredi ödeme aksaması gibi durumların olmaması gerekmektedir.
-Kazandığınız geliri resmi olarak kanıtlayabilmelisiniz.

Kredi Kullanmak İçin Gereken Adımlar Nelerdir?

1.Size uygun krediyi seçmelisiniz bu durum da seçmeniz gereken kredi taşıt kredisi olmalıdır.
2.Taşıt kredisi hesaplama işlemi ile kendinize uygun vade zamanını seçmelisiniz.
3.Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
4.Banka tarafından istenilen ya da ekstra istenen evrakları zamanında ve eksik olmadan teslim etmelisiniz. Bu evraklardan en bilindik olanlar Nüfus cüzdanı (kimlik, ikametgah (oturum) belgesi, fatura, araç ruhsat fotokopisi ve gelir belgesi

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gelir ve giderleriniz hesaplanarak size ayda ne kadar para kaldığını bulmalısınız. Almak istediğiniz araç için ne kadar kredi çekmeniz gerektiğini kararlaştırmalısınız. Bu kararlaştırmadan sonra faizi, dosya masrafı ve sigortalar ile ne kadar geri ödeme yapacağınızı tam manasında öğrenmelisiniz. Bu bilgileri öğrenmek için en yakın Vakıfbank şubesine gidebilir, müşteri temsilcisini arayabilir ya da internet bankacılığı aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bilgileri öğrendikten sonra Şubeden ya da internet bankacılığından size en uygun vade zamanını belirlemelisiniz. Fakat taşıt kredisi için en yüksek vade zamanı 48 ay olduğunu unutmamalısınız. Tüm bunların ardından Vakıfbank taşıt kredisi hesaplama işleminizi tamamlamış olmaktasınız.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank şubesine giderek başvuru yapmak istiyorsanız gerekli evrakları kimlik (nüfus cüzdanı), oturum (ikametgah) belgesi ve almak istediğiniz aracın ruhsatını götürmelisiniz. İnternet bankacılığından kredi başvurusu yapacaksanız istenmediği sürece evrak tamamlamanıza gerek yoktur. Evrakların incelenmesi, aylık ödeyeceğiniz tutarın maaşınızın yarısını geçip geçmediği gibi durumlar değerlendirildikten sonra sonuç size iletilmektedir.

Genelde bu işlem bir günden kısa sürede bitmektedir. Krediniz onaylandıktan çektiğiniz kredinin binde beş oranında olan dosya masrafı, kasko (sigorta), yaptırdıysanız hayat sigortası gibi işlemlerin paraları ile birlikte toplam ödeyeceğiniz tutar size bildirilmektedir. Hayat sigortasını yaptırmanızın zorunlu olduğu gibi söylemler söylenebilmektedir. Fakat öyle bir zorunluluk mevcut değildir. En fazla 48 ay vade verildiği için hayat sigortası yaptırmayan insan sayısı oldukça fazladır. Fakat hayat sigortası çok önemli bir poliçedir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*