Yapı Kredi 120 Ay Vadeli Konut Kredisi 2018

Yapı Kredi Bankası bünyesinde en fazla 120 ay vadeli konut kredisi vermektedir. Satın alınacak evin ekspertiz değerinin %80 i oranında kredi tutarı verilir. Konut kredisi için belirlenen vade sonundaki ya 70 tır. Taksit ödemeleri tamamen ev sahibi olmak isteyen bireylere göre hesaplanır. Ara ödeme fırsatları ile kalan tutarla taksitleri azaltmak mümkündür. Tek başına ev alma imkanı olmayan bireyler iki kişi ortak olarak da konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir. Düzenli geliri olan bu iki kişi bu haktan yararlanır.

Azami Vade

Yapı Kredi Bankası konut kredisinden faydalanmak isteyen bireyler azami vade süresi olarak 120 ay koşulu sağlar. Bankanın istediği peşinat yüzdesi %20dir. Üstelik ortaklaşa ev alma durumu dışında kefil de gerekmez. Yapılması gerekenler zorunlu konut sigortası ve kredi eksper değerleme raporu ücretinin ödenmesidir.

Konut Kredisi Çekmek İsteyen Kişiye Neler Düşüyor?

  • Kişi kimlik belgesi, ehliyet veya pasaport
  • Satın alacağı konuta ait Kat Mülkiyeti Tapusu ya da Kat İrtifakı
  • Yapı Kullanım İzin Belgesi veya Kat İrtifakı Tapusu
  • İnşaat Ruhsatının fotokopi bilgileri getirmelidir.

Kredi çekmek isteyen müşteri mali açıdan düzenli bir gelire, taşınmaz mülke sahipse bunlara ait bilgileri veya diğer bilgileri bankaya sunmalıdır.

Yapı Kredi Bankasının Kredi Avantajları

Esnek ödeme planlarına ve her tutarda aynı faiz oranına sahiptir. Tutarda ya da vadelendirmede değişiklik olsa da faiz oranında değişim gözlemlenmez. Aylık kira öder gibi herkesi ev sahibi yapma anlayışına önem verir. Teknolojiye en hızlı ayak uyduran banka olması sebebiyle kredi almak için ister internetten isterseniz banka şubelerinden kredi işlemleri hızlıca yapılmaktadır. Banka için önemli koşul kredi çekilmek istenen evin bankaya gelinmeden önce bulunmuş olmasıdır. Bunun sebebi yapılacak olan işlemlerin ev üzerinden yapılmasıdır. Yapı Kredi Konut Kredisinde sabit %1.11 oran ile işlemleri gerçekleştirilir. Kredi tutarı ya da vadede meydana gelen değişimlerde faiz oranı sabit kalmaktadır. Faiz oranında değişim yoktur. Basit bir hesaplamada 200.000 TL için 120 aylık faiz oranı 1.09, kredi tahsis ücreti 1000 TL, diğer masraflar 664 TL, aylık taksit tutarı 3.024 TL ve toplam geri ödeme 367.980 TLdir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*