Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu 2018

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu 2018

Ziraat bankası kurulduğu ilk günden beri çiftçinin yanında yer almaya devam ediyor. Bu anlamda çiftçilerin yanı sıra hayvancılıkla uğraşan üreticiler de ziraat bankasından uygun şartlarda kredi alabiliyor. Ziraat bankası hayvancılık kredisi almak isteyen kişiler belli şartları yerine getirdikten sonra 2 yıl ertelemeli olarak kredi alabiliyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin Başvuru İşlemleri

Kişiler Ziraat bankası hayvancılık kredisi başvurusu için herhangi bir ziraat bankasına gitmesi gerekir. Bankada gerekli kredi formunu dolduran kişiler bankanın kendisinden istediği şartları yerine getirerek kredisini en kısa zamanda alabilir. Hayvancılık kredisi başvurusu direkt olarak şubelerden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Üreticiler diğer bankalara nazaran daha hafif şartlarda hayvancılık kredisi almak için ziraat bankasını tercih edebilir. Ziraat bankası hayvancılık kredisi başvurusu yapan kişiler krediyi almak için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğunu belirten evrak, nüfus cüzdanı ve fotokopisi, ikametgâh belgesi veya kişinin üzerine kayıtlı adresi gösteren bir fatura, teminat gösterebileceği tapu ve bankanın gerekli gördüğü durumlarda isteyebileceği diğer evrakları bankaya getirmesi gerekir.

Ziraat Bankasından Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Kişiler ziraat bankası kredi başvurusunu yapıp gerekli incelemeleri geçtikten sonra 20 bin ile 100 tl arasında hayvancılık kredisi alabilirler. Krediler 2 yıl ödemesiz olarak 5 yıla bölünerek verilmektedir. Yani kişiler krediyi toplamda 7 yılda ödemek zorundadır. Bu anlamda ziraat bankası kredi almak isteyen kişiler 20 bin TL’yi aylık 385,76 kuruş olarak 60 ayda 23.145 bin olarak geri ödemeyi kabul etmiş olurlar. 30 bin TL kredi ise aylık 578,65 TL olarak 60 ayda 34.718 TL olarak geri ödenirken 50 bin TL tutarındaki kredi aylık 964,41 TL olarak 57.864 TL olarak geri ödenmiş olur. Ziraat bankasından 100 TL hayvancılık kredisi alacak olanlar ise 1.928 TL aylık taksitlerle 60 ayda 115.729 TL ödemeyi kabul ederler.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*